«Man pat ir grūti notikušo komentēt. Tā ir darvas karote visā veiksmes stāstā, ko mūsu olimpiskā komanda līdz šim ir paveikusi. Man jau šķita, ka pēdējos divpadsmit gados mēs šo problēmu esam izsvītrojuši no Olimpiskās komitejas aprites, bet izrādās, ka īstenībā tas tā nav.»
Tikmers sacīja, ka, viņaprāt, hokejists aizliegto vielu neesot lietojis apzināti. Kopš pagājušā gada septembra Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Latvijas Antidopinga aģentūru ir veikusi vairāk nekā 65 dopinga pārbaudes, tai skaitā ir pārbaudīti visi 58 olimpiskās komandas sportisti. 2013. gada 10. decembrī esot pārbaudīts arī Pavlovs. Šī gada 2. janvārī no Helsinku Antidopinga laboratorijas esot saņemta negatīva atbilde. Sočos olimpisko spēļu laikā ir pārbaudīti 29 Latvijas sportisti.
Atgriežoties mājup no olimpiādes, patieso apstākļu noskaidrošana tikšot veikta, piesaistot Latvijas Antidopinga aģentūras, Latvijas Hokeja federācijas un kluba Rīgas Dinamo pārstāvjus. Latvijas olimpiskās komandas galvenā ārste Līga Cīrule jau esot sazinājusies gan ar Latvijas hokeja izlases ārstu Jāni Kvēpu, gan ar Rīgas Dinamo ārstu Āri Aivaru. Svētdien savu skaidrojumu aģentūrai LETA sniedza Aivars: «Nav pamata Pavlova teiktajam neticēt, ja nu vienīgi viņš šīs vielas nav uzņēmis ārpus Rīgas Dinamo sistēmas. Šobrīd pārskatām visu medikamentu klāstu, kas ir mūsu komandā. Šos produktus mēs saņemam no piegādātājiem. Katram ražojumam līdzi nāk sertifikāts, kas apliecina, ka tas nesatur aizliegtās vielas.» Ja Rīgas Dinamo pārstāvjiem medikamentos izdosies atrast aizliegtās vielas, būs jāvēršas pie produktu piegādātājiem.
Sportista A un B provju analīzēs tika atrasts aizliegtais stimulants metileksanamīns. Tā ir viela, kas var tikt pievienota uztura bagātinātājiem, lai veicinātu organisma atjaunošanos. Tikmers izteicās, ka tā ir viela, kas veicina arī svara samazināšanos. Pats Pavlovs apzinātu aizliegto vielu lietošanu noliedz. Hokejists apgalvo, ka šīs sezonas laikā ir lietojis vienīgi sava kluba Rīgas Dinamo ārsta ieteiktos medikamentus un uztura bagātinātājus.
Tikmers pēc hokejista Vitālija Pavlova pieķeršanas dopinga lietošanā pieļāva, ka sportists varētu saņemt divu gadu diskvalifikāciju. Parasti soda mērs par pirmo gadījumu ir no trijiem mēnešiem līdz diviem gadiem. Lēmumu par sportista sodīšanu pieņems Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).
Svētdien sprāga lielāka dopinga bumba. Aizliegtās vielas pseidoefedrīna pēdas tika atrastas Zviedrijas hokeja izlases uzbrucēja Niklasa Bekstrema organismā. Tagad būs interesanti, cik principiāli sodu piešķiršanā abos gadījumos būs IIHF pārstāvji.