Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Dāvids Goliātu neaptur

Atšķirīga svara kategoriju komandu konkurencē ceturtdien Rīgas Olimpiskajā sporta centrā VEF Rīga MasterCard Baltijas Basketbola līgas spēlē ar 59:44 pārspēja BK Valmiera. Liepājā vietējās Lauvas ar 75:86 zaudēja Lietuvas klubam Rūdupis.

BK Valmiera Rīgā ieradās bez pamatspēlētājiem Jura Andžejevska un Jāņa Graudiņa. Ja pirmais jau atsācis treniņus, tad Graudiņam pēc kājas operācijas vēl divas līdz trīs nedēļas jāatlabst. Ar krietni lielākām ambīcijām un iespējām komplektētā VEF Rīgas galvenajam trenerim Rimam Kurtinaitim uz soliņa bija jāatstāj nelielu muskuļa traumu guvušais Sandis Valters, taču tas tik ļoti neietekmēja komandas sniegumu.

Nepilnīgais rezervistu soliņš lielā mērā arī bija galvenais iemesls tam, ka valmierieši laukuma saimniekiem līdzi spēja turēties tikai katra puslaika pirmajā ceturtdaļā. Pēc tam pagura gan teju bez maiņām spēlējušie līderi Kaspars Cipruss, Jānis Kaufmanis, Māris Ziediņš un Oskars Virsis, un līdz ar spēkiem zuda arī koncentrēšanās, ar ko skaidrojams lielais kļūdu skaits (23). Arī vefieši sezonas pirmajā oficiālajā spēlē bieži vien nebija uzdevumu augstumos, pēc šķietami izšķiroša pārsvara (37:22) ļaujot viesiem pietuvoties līdz 43:36. Skaidrs, ka abu komandu varējumu pa īstam varēsim novērtēt vēlāk - kad VEF mērosies spēkiem ar savas svara kategorijas pretinieku (svētdien viesos jātiekas ar pagājušās sezonas finālturnīra dalībniekiem Šiauliai), un kad BK Valmiera būs optimālā sastāvā un Latvijas čempionāta gaisu būs apostījuši arī vairāki perspektīvie, bet vēl pārāk zaļie jaunie spēlētāji.

Sezonas pirmajā spēlē smagi klājās Liepājas lauvām, kas galotnē nepaguva sasmelt spēles gaitā izlieto ūdeni un ar 75:86 piekāpās Lietuvas Rūdupis, kas dienu iepriekš izrādīja cienīgu pretestību BK Ventspils komandai. Ražīgākie lauvas bija komandas jaunpienācēji Mareks Jurevičus un Jurijs Aleksejevs.