Kā tu kļuvi par pirtnieku?
Pirms vairāk nekā desmit gadiem mana mamma bija aizrāvusies ar pirts rituālu apmeklēšanu un aicināja mani līdzi. Vairākkārt atteicos, jo šķita, ka mani tas neinteresē. Tomēr viņa mani pierunāja, un, saņēmis spirdzinošu pērienu, sapratu, ka gribu par pirts procedūrām uzzināt vairāk. Lasīju par slotām, maskām, skrubjiem, meklēju pirtniekus, kas būtu gatavi dalīties pieredzē. Pie Jura Batņas izgāju pirtnieka skolu un, kad biju apguvis citu pieredzi, meklēju savu pieeju, ko un kāpēc vēl darīt pirtī, lai cilvēkiem dotu harmoniju un veselību.
Un kāda tā ir?
Tas atkarīgs, ar kādu mērķi cilvēks atnāk un kāds viņš ir. Manuprāt, lielākais ieguvums ir atslēgšanās no stresa, nomierināšanās. Lai cilvēks spēj būt tagadnē, patlaban notiekošajā procesā. Tikai tā varam būt laimīgi! Lai atslēgtos no ikdienas steigas, daudzi paraduši lietot apreibinošas vielas, kas it kā uz brīdi atslēdz no realitātes problēmām, bet ilgtermiņā arī traucē apzināties sevi un realitāti. Pareizi un regulāri piekopti pirts rituāli atdod miera sajūtu un spēju būt harmonijā ar sevi.
Ko šajā aukstajā laikā pirts dod veselībai?
Sākuma stadijas saaukstēšanos pirts apmeklējums var izārstēt. Jāizvēlas pareizās slotiņas un palīglīdzekļi. Ja nav alerģijas pret medu - sedziņas ar vasku un propolisu, pēršanai - priežu slotiņas. Šo es saucu par «eža kažociņu». Enerģijas attīrīšanai - kadiķis, atbrīvošanai no negatīvisma - apse. Dzīvespriekam bērzs, bet spēkam puišiem ozols, meitām liepa. Taču ar pliku pērienu vien nepietiek, svarīgi, ar kādām domām strādā pirtnieks un cik atvērts enerģijai ir pats apmeklētājs.
Cik ilgs ir pirts rituāls, lai tam būtu efekts?
Tas atkarīgs no katra individuāli, cik ilgi var izturēt karstumu, mitrumu - jāskatās pēc sajūtām! Nav arī svarīgi, latviešu, krievu vai somu pirts, 40 vai 90 grādu, - jāizmēģina, kas der. Efekts būs tikai tad, ja cilvēks pirtī jutīsies labi. Turklāt ilgums un karstums jāpalielina pakāpeniski, no reizes uz reizi. Ballēšanās, alkohols un pieēšanās gan ar pirti kā dziedniecisku pasākumu it nemaz nesader!
Kā tevis pielietotā reiki prakse sader ar latviskajām pirts paražām?
Es neizdalu latviešu vai austrumu tradīcijas kā atsevišķas, ņemu no visa, kas enerģētiski nāk par labu cilvēkiem. Reiki nāk no Japānas, tā ir dziedniecības sistēma, kurā dominē enerģija, - to var salīdzināt ar elektrību, kas jānovada līdz spuldzītei jeb manam klientam, lai spuldzīte varētu mirdzēt. Es esmu vads, pa kuru šī enerģija plūst. Vadu to ar domu spēku, un rezultāts ir nevis mans, bet dievišķās enerģijas nopelns! Es tikai esmu iemācījies būt par labu starpnieku!