Rīgā +19 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Dinamo beidzot uzvara pār Atlant

Septīto spēli pēc kārtas izcīnīja vismaz vienu punktu. Rīgas Dinamo KHL čempionāta izbraukuma spēlē «bullīšos» apspēlēja Maskavas apgabala Atlant ar 2:1. Tādējādi tika pārtraukta savstarpējo spēļu zaudējumu sērija, kas bija ieilgusi līdz piecām spēlēm.

Marcels Hosa rīdziniekiem guva vārtus pamatlaikā, savukārt Roberts Bukarts un Aleksandrs Ņiživijs nekļūdījās pēcspēles metienu sērijā. Nākamā spēle trešdien Jaroslavļā ar Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Lokomotiv.

Pirms spēles rīdzinieku galvenajam trenerim Artim Ābolam nācās izdarīt vienu piespiedu maiņu. Aizsargs Rodrigo Laviņš iepriekšējā spēlē pret SKA bija guvis kājas savainojumu, kad trešajā periodā divcīņā pie apmales pretinieks viņam neveiksmīgi uzkritis uz kājas. Laviņš jau ir atgriezies Rīgā, bet aizsargu rindas izbraukumā papildinājis Mārtiņš Porejs. Kā jau tas bija paredzams, pret Atlant Laviņa vietā sastāvā atgriezās Krišjānis Rēdlihs. Diemžēl tieši Krišjāņa noraidījums pamatlaika izskaņā mājiniekiem deva iespēju atspēlēties, un viņi to izmantoja.

Līdzīgā spēlē uzvarētāju varēja izšķirt Dinamo prasmīgāks sniegums skaitliskajā vairākumā. Rīdzinieki vienu no trijām iespējām izmantoja, turpretī Atlant līdz trešā perioda 58. minūtei parādīja, ka ne velti pēc šī rādītaja KHL ir priekšpēdējā, 27. vietā. Mājiniekiem spēle vairākumā brīžiem bija tik neizteiksmīga, ka skatītāji savu komandu jau sāka izsvilpt. Četras minūtes un 16 sekundes pirms pamatlaika beigām Rēdlihs pie apmales ar augsti paceltu nūju aizskāra pretinieku, un pirmo spēli oficiāli galvenā trenera amatā aizvadījušais Aleksejs Kudašovs izšķīrās par drosmīgu soli, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Risks attaisnojās. Sakoncentrējuši visus spēkus ap rīdzinieku soda laukumu, Atlant panāca 1:1 izlīdzinājumu. Visvairāk šajā situācija bija žēl Dinamo vārtsarga Mīkaela Telkvista, kuram tādējādi tika laupīta «sausā» spēle.

Artis Ābols nedaudz pārsteidza ar viena pēcspēles metienu izpildītāja izvēli. Pirmajam iespēja tika dota Andrim Džeriņam, kurš izšķīrās par metienu, bet vārtsargs Staņislavs Gaļimovs ripu atsita. Ierastie «bullīšu» speciālisti Bukarts un Ņiživijs trenera uzticību attaisnoja, eleganti pārspējot Gaļimovu. Ņiživijs spēlē izcēlās arī ar acīgu diagonālu piespēli, kad skaitliskajā vairākumā Marcels Hosa šosezon pirmo reizi vārtus guva no sava ierastā punkta pie iemeta apļa.

Pēdējo reizi rīdzinieki bez punktiem laukumu atstāja 9. oktobra spēlē Rīgā pret Salavat Julajev (2:5). Turpmākajos septiņos mačos ir bijuši divi zaudējumi pēcspēles metienu sērijā ar Lev un SKA, taču vismaz viens punkts ir iegūts. Punktu krāšanas sēriju jācenšas turpināt trešdien Jaroslavļā.