Rīgā +17 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Divas atšķirīgas spēles ar Igauniju

Viegla uzvara un pamācošs zaudējums. Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pārbaudes spēļu ciklu, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijai, viesos pret Igauniju sāka ar mainīgām sekmēm (70:45 un 60:72).

Izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc pārliecinošās uzvaras pirmajā spēlē tālredzīgi norādīja uz trūkumiem komandas sniegumā. «Kā jau pirmā pārbaudes spēle pēc atvaļinājumā un divām treniņu nedēļām - vēlēšanās spēlēt un uzvarēt bija liela. Reizēm pat tik liela, ka rokas un kājas ne vienmēr tika līdzi galvām. Kaut ko tādu gaidīju, tomēr gaidīju mazliet lielāku metienu precizitāti. Bija pārāk daudz pamatotu metienu no brīvām pozīcijām, kuri nebija precīzi. Tas radīja zināmu nervozitāti, kas izpaudās ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā. Nesadalījām pretiniekus, ieviesās zināms haoss. Otrajā ceturtdaļā ļāvām igauņiem sajust spēli un gandrīz izlīdzināt rezultātu. Tomēr jau puslaika galotnē atguvām iniciatīvu. Visiem tika dota iespēja spēlēt un bija interesanti pavērot, kā kurš izmanto savas iespējas.»

Otrajā spēlē Latvija bija drošā vadībā pirmajā puslaikā, taču otrā sākumā nokļuva iedzinēju lomā (41:46). Spēles turpmākajā gaitā igauņi pārsvaru palielināja un uzvarēja ar 12 punktu pārsvaru (72:60).

Nākamā iespēja izvērtēt kandidātus būs jau šīs nedēļas nogalē. Latvijas basketbolisti 19. un 20.aprīlī izbraukumā aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Lielbritāniju. Kvalifikācijas turnīrs sāksies 10. augustā.

Pārbaudes spēles
14.07. Pērnavā. Igaunija - Latvija 45:70 (29:41). Meiers 13 p.+ 9 atl. bumbas, Zaķis 10, Šeļakovs 8, Kārlis 8, Blūms 7, Freimanis 6, Peiners 6, Janičenoks 5, Ai. Šķēle 4, Jakovičs 3
15.07. Valgā. Igaunija - Latvija 72:60 (31:37). Freimanis 16, Meiers 11.