novembrī plkst. 19. Jaunā vijolniece Kristīne Balana vijoles spēli mācījusies pie Romāna Šnē Latvijā, Petres Muntjanu Vācijā un Ģērģa Pauka Anglijā, absolvējusi Londonas Karalisko mūzikas akadēmiju, kur ieguvusi maģistra grādu, ir vairāku starptautisku konkursu laureāte, jau uzstājusies prestižākajās Lielbritānijas koncertzālēs. Šā gada sākumā viņa saviem panākumiem piepulcēja spilgtu debiju slavenajā Bārbikena zālē, kopā ar Juriju Bašmetu un viņa ansambli Maskavas solisti prezentējot Kremonas meistara Stradivāri XVIII gadsimtā darināto instrumentu kolekciju. Koncertu pārraidīja BBC 3, turklāt gan The Times, gan Daily Telegraph, aprakstot notikumu, publicēja tieši Balanas fotoattēlus.
«Kristīnei Balanai piemīt talants sagūstīt klausītājus ar mežonīgām, nepieradinātām un psiholoģiski mainīgām kvalitātēm. Viņa pierāda sevi kā drosmīgu vijolnieci un ir spējīga gan izturēt dramatiskas pauzes, gan vienlīdz efektīvi tās pārtraukt,» jauno mākslinieci raksturo izdevums The Strad. Pie Sinfonietta Rīga vijolniece viesojusies jau savas karjeras sākumā pirms četriem gadiem, taču pašreiz atgriežas, lai atskaņotu Sergeja Prokofjeva Otro vijoļkoncertu, kura interpretācija nesa viņai laurus 30. starptautiskajā Rūdolfa Lipicera konkursā Itālijā, Gorīcijā 2011. gadā. Tobrīd būdama vēl studente, Kristīne līdzās godalgotajai ceturtajai vietai ieguva arī balvu par XX gadsimta vijoļkoncerta labāko izpildījumu. «Kaut arī ir jau daudzi panākumi, Latvijā šis man ir pirmais lielais koncerts, debija ar orķestri uz lielās skatuves. Šis atspēriena punkts - atgriezties koncertēt mājās - man ir ļoti svarīgs,» stāsta Kristīne Balana. Skaņdarba popularitāte jauno mākslinieci nebiedē, jo «Prokofjeva mūzikā ir tik lielas bagātības, ka ir diezgan neiespējami to izpildīt identiski». Uz Latviju vijolniece pošas spraigā darbu kontekstā: tikko, 1. novembrī, Kembridžā viņa nospēlēja Dvoržāka Vijoļkoncertu, muzicējot kopā ar diriģentu Roriju Makdonaldu, kurš kādu laiku bijis Maestro Marisa Jansona asistents. «Šis rudens ir koncertiem ļoti bagāts. Šobrīd izpalīdzu pianistam, kurš spēlēs Brāmsa sonāti ar Maksimu Vengerovu. No Rīgas došos uz Vāciju koncertēt ar ansambli Villa Musica un Borisu Garlitski.
Par turpmāko dzīvi vijolniece atklāj: «Pagaidām palikšu Londonā, jo man šeit ir brālis un māsa, kuri studē vijoli un čellu, un arī draugs. Nākotnē domāju dzīvot gan Latvijā, gan citās Eiropas pilsētās».