Lai gan lielākā daļa jeb 30% grupējumu nodarbojas ar narkotiku kontrabandu, ekonomiskā krīze eirozonā un pieaugošā interneta dominance pasaulē pavērusi jaunas nelegālā biznesa iespējas noziedzniekiem.
«Eiropu pārņem jauna veida organizētās noziedzības grupējumi, kas ir spējīgi darboties vairākās valstīs un kriminālajos sektoros vienlaicīgi. Šie grupējumi vairs nav definējami pēc to nacionālās piederības vai specializācijas kādā konkrētā kriminālajā sfērā, un tie spēj darboties starptautiskā līmenī ar biznesam raksturīgu fokusu uz maksimāliem ienākumiem un minimālu risku. Tas ir mūsdienu globalizētās sabiedrības iemiesojums,» Europol vadītāju Robu Vainraitu citē Postimees.
Lielākā daļa grupējumu darbojas tādās noziedzniekiem tradicionālās nozarēs kā narkotiku un cilvēku kontrabanda, naudas atmazgāšana un kibernoziegumi. Taču līdztekus viltotu luksusa preču tirdzniecībai, kas krīzes ietekmē vairs nesokas tik labi kā senāk, arvien biežāk sastopami arī ikdienā lietoto pārtikas produktu, kosmētikas un dažādu tīrīšanas līdzekļu, rotaļlietu, kā arī medikamentu pakaļdarinājumi.
Krīzes ietekmē audzis arī krāpniecības un korupcijas gadījumu skaits Eiropā, kas valdībām, kompānijām un indivīdiem rada miljardos eiro mērāmus zaudējumus.