Ekonomiskās krīzes nospiestajā Grieķijā tika izsludināts 24 stundas ilgs ģenerālstreiks, kura laikā daļēji bija paralizēts sabiedriskais transports un slimnīcās sniegta tikai pirmā nepieciešamā palīdzība.
Valsts galvaspilsētā Atēnās pie Grieķijas parlamenta ēkas pulcējās aptuveni pieci tūkstoši cilvēku, kuri aicināja valdību izbeigt izdevumu cirpšanu un nodokļu palielināšanu. «Pietiek ar lēmumiem, kas sāpina tautu un padara trūcīgos trūcīgākus,» sacīja sabiedriskā sektora arodbiedrības ADEDY ģenerālsekretārs Iliass Iliopuls. Pērn 1. maija demonstrācijā pie Grieķijas parlamenta sanāca 100 tūkstoši cilvēku.
Vairāk nekā 80 demonstrāciju notikušas visā Spānijā, kur jau septiņus secīgus ceturkšņus ir reģistrēta ekonomikas lejupslīde un bezdarbs ir sasniedzis jaunu rekordu - 27,2%.
Galvaspilsētā Madridē protestētāji kursēja pa galveno iepirkšanās ielu, turot rokās plakātus ar uzrakstiem «Taupība iznīcina un nogalina» un «Reformas ir laupīšana». «Spānijas nākotne rādās briesmīga, ar šo valdību mēs virzāmies atpakaļgaitā,» bijusī ierēdne Alisija Kandela, kura divus gadus ir bez darba, sacīja aģentūrai Reuters.
Arī Itālijas lielākajās pilsētās cilvēki izgāja ielās un nesen apstiprinātajai valdībai pieprasīja cīnīties ar augsto jauniešu bezdarbu, kā arī bargāk vērsties pret nodokļu nemaksātājiem.
Turcijas lielākajā pilsētā Stambulā notikušas plašas sadursmes starp kreisi noskaņotiem jauniešiem un policiju. Protestētāji vēlējās iekļūt pilsētas galvenajā laukumā, kuram pieeju bija bloķējuši likumsargi.
Sadursmēs ievainoti vismaz divi policisti un seši protestētāji.