Lai gan pētījumā secināts, ka gaisa piesārņojuma līmenis Eiropā no 2002. līdz 2011. gadam kopumā samazinājies, cilvēku veselībai nopietnu apdraudējumu aizvien rada cieto daļiņu izmeši un ozons.
«Liela daļa populācijas nedzīvo veselīgā vidē,» Eiropas Vides aģentūras izpilddirektoru Hansu Bruininku citēja raidsabiedrība BBC.
Vissliktākā gaisa kvalitāte ir Bulgārijā. Četras no piecām cieto daļiņu izmešu piesārņotākajām Eiropas pilsētām meklējamas Bulgārijā, taču daudz neatpaliek arī virkne Polijas pilsētu, kamēr Itālijas ziemeļos meklējama augstākā ozona koncentrācija gaisā.
Pētījumā vēstīts, ka arī Latvijas pilsētās pārsniegts cieto daļiņu PM10 pieļaujamais līmenis. PM10 daļiņas draud uzkrāties plaušās, radot elpceļu problēmas. Tomēr vēl bīstamākas ir PM2,5 daļiņas, kas ir izmēros mazākas un var nonākt pat cilvēka asinsritē.
Citā otrdien medicīnas žurnālā Lancet Respiratory Journal publicētā pētījumā secināts, ka grūtniecēm pat neliela PM2,5 koncentrācija palielina risku, ka mazulis piedzimstot svērs mazāk par normu. Samazināts svars piedzimstot nereti norāda uz vēlākām elpceļu problēmām.