Tirgū pērkot, nav jākautrējas prasīt tirgotājam nogaršot viņa piedāvāto produkciju.
Ja cepšanai sagatavotajai gaļai (t. s. šašlikam)ir pārlieku ilgs derīguma termiņš, E vielu daudzums tādā produktā var būt neadekvāti liels. «Agrāk bija problēmas nopirkt liesu gaļu, un uz iesmiem savēra arī speķa gabalus un cīpslainus gaļas gabalus, tagad var izvēlēties kvalitatīvu gaļas gabalu un katrs pats sagriezt to tik lielos gabaliņos, cik vēlas. Sāk jau aizmirsties visvienkāršākās gaļas marinādes receptes - etiķis, sāls un sīpoli, tagad tiek piedāvātas marinādes no kolas un ingvera, par kefīru, minerālūdeni, majonēzi nemaz nerunājot,» izvēles daudzveidību raksturo L. Neimane. Viņa pati gaļu vasaras piknikam marinē dabīgā ābolu sulā un lielā sīpolu daudzumā. Tā gan nav ātrā marināde, tāpēc jāgatavo iepriekšējā dienā.
Agrāk gatavoja «piena salātus» ar krējumu un kefīru, kas ātri sulojās un bļodā zaudēja pievilcību, tagad pieejami ledus salāti, kas nezaudē labu izskatu. Zaļo salātu garšu paspilgtina rukola un skābeņu lapas. Mērces salātiem ir katras saimnieces fantāzijas lidojums. Gan ekonomiski, gan izdevīgi ir tad, ja tās tiek pasniegtas atsevišķi, lai katrs var izvēlēties savai gaumei atbilstošu.
«Esmu aizrāvusies ar maizes cepšanu, bet ne maizes mašīnā. Cepšanai man vienmēr ir saglabāts knipucītis ierauga. Izmantoju rudzu miltus, ko dažādās proporcijās sajaucu ar citiem miltiem, pievienoju dažādas sēklas. Kukulītim apakšā lieku cukīni, rabarberu lapas,» savus cienasta gatavošanas knifus atklāj L. Neimane.
Un maize ar sviestiņu? «Daudz interesantāk ir sataisīt zaļumu sviestu vai ar ķiplokiem, vai avokado.»
Kuras lietas nevajadzētu savienot? «Šņabi ar alu!» atjoko L. Neimane un skaidro: «To taču katrs zina, ka skābiem kāpostiem nebūtu labi uzdzert lauku pienu, bet daudz vairāk grēkojam ar apēstā kvantitāti un kvalitāti.»
Ja tomēr svētkos gadās pārēsties, nākamajā dienā kuņģim jāļauj atpūsties un nedrīkst aizrauties ar rasolu vai pildītām olām. Vasarā jāuzmanās ar ēdiena uzglabāšanu, var gadīties, ka ļoti karstā laikā ēdiens ātri sabojājas un svētki tad var beigties pat ar saindēšanos. Pārēšanās savukārt var novest slimnīcā ar žultsakmeņu lēkmi vai pankreatītu.
«Pēcsvētku dienai piestāvētu zemenes, vieglas tējas - piparmētru, kumelīšu, ķimeņu, ingvera. Dažādi preparāti var līdzēt, bet tā jau nav izeja - pieēdas līdz nelabumam un kuņģi darbina ar tabletēm. Var mēģināt ūdens glāzē samaisīt citronskābi un sodu. Tas it kā mazliet pabaksta kuņģi un liek tam strādāt,» iesaka L. Neimane.