Pols Grahams, viena no nozīmīgākajiem Silīcija ielejas inkubatoriem Y Combinator līdzdibinātājs, norādīja, ka gaidāmi grūti laiki un vājie Facebook rezultāti biržā ietekmēs finansējuma pieejamību jaunajiem projektiem: «Neviens nezina, cik stipri tas mūs ietekmēs. Varbūt pavisam nedaudz, bet iespējams, ka ļoti nopietni, ja tas kļūs par apburto loku.»
Biznesa iesācējiem, kas vēl nav piesaistījuši finansējumu, Grahams iesaka «necerēt tik daudz un samierināties ar mazāku naudu», savukārt tiem, kas jau ir atraduši investorus, nāksies samierināties ar zemāku akciju novērtējumu nākamajās finansējuma piesaistes kārtās. «Un tas ir slikti,» piebilst Grahams, «jūsu akcijas kļūs nevērtīgākas, bet jūsu uzņēmums izskatīsies pēc bojātas preces.» Uz sevišķi aukstu dušu jāgatavojas tiem biznesa attīstītājiem, kuri viegli piesaistījuši sākuma kapitālu un tādēļ samērā brīvi plānojuši uzņēmuma izmaksas.
Finanšu konsultantu kompānijas Fidea partneris Gundars Kuļikovskis Latvijā skaidro, ka Y Combinator gadījumā var runāt par pārkarsētu gaisotni, kur sastapās viegli pieejami finanšu resursi ar labu projektu piedāvājuma trūkumu. Tomēr Latvijas jaunie projekti neko neizjutīs, jo Latvijā investīcijas nekad nav bijušas tik viegli pieejamas.
Arī investīciju kompānijas BaltCap investīciju direktors Mārtiņš Jaunarājs uzskata, ka riska kapitāla tirgus pasaulē neapstāsies un Latviju iespējamā jauno projektu finansējuma krīze neskars - tieši salīdzinoši grūtāk pieejamo investīciju dēļ. Komentējot Facebook akciju cenu kritumu, Jaunarājs norādīja, ka Facebook joprojām ir liels uzņēmums un tas, ka sākotnējā piedāvājuma eiforijā daudzi investori uz papīra cieta zaudējumus, nenozīmē tirgus krīzi, un piebilda, ka tirgum vispār ir tendence jebkuras svārstības uztvert saasināti un pārspīlēt to ietekmi.
Iespējams, Grahama pozīcija ir tik skarba tāpēc, ka vienu no Y Combinator paspārnē attīstītajiem projektiem - Instagram - iegādājās tieši Facebook, daļu no 1 miljarda ASV dolāru lielās pirkuma summas maksājot naudā, bet daļu - akcijās, kuras nu zaudējušas 23% no sākotnējā publiskā piedāvājuma cenas.