Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Favorītiem pārliecinošas uzvaras

Pirmais no trim riņķiem SMSCredit.lv Latvijas futbola virslīgā ir aizvadīts, un nu jau ir kļuvis skaidrāks, kas ir kas šī gada čempionātā. Aizvadītajā nedēļas nogalē piecās virslīgas spēlēs vadošā piecnieka klubi tikās ar lejasgala piecnieka komandām, gūstot visai pārliecinošas uzvaras. Vienīgi Jūrmalas Spartaka futbolisti izrādīja vērā ņemamu pretestību Skonto. Viņi savā laukumā izvirzījās vadībā, bet zaudēja ar minimālu starpību - 1:2.

Situācija turnīra tabulā arī norāda, ka Spartaks ir vienīgais otrā ešelona klubs, kas regulāri var pacīnīties ar vadošajām komandām. Jūrmalnieki veido visai plāno virslīgas vidusslāni.

Spartaka galvenais treneris baltkrievs Oļegs Kubarevs, apzinoties pretinieka spēku un savas komandas galvenos trumpjus - ātrus uzbrukuma bloka spēlētājus -, sakārtoja savas komandas spēli, lai izredzes uz panākumu būtu maksimāli labas. Un sākotnēji viņa plāns patiešām darbojās. Mača 10. minūtē Daniels Garsija ar teicamu tālšāvienu no gaisa bumbu raidīja Skonto vārtu devītniekā - 1:0. Vēl pēc trim minūtēm pieredzējušais Viktors Morozs laukuma centrā uzvarēja divcīņu un ar tālu piespēli noorganizēja pretuzbrukumu, kas beidzās ar Patrika Tvumasi izgājienu viens pret vienu ar Skonto vārtsargu, bet šajā divcīņā pārāks bija Pauļus Gribausks.

Kas zina, vai Skonto atgūtos no 0:2 mača 13. minūtē, bet pēc šīs neizmantotās iespējas Spartakam klājās aizvien grūtāk. Rīdzinieki pilnībā pārņēma iniciatīvu, lieliski pārvietojot bumbu un labi mainot uzbrukumu tempu. Skontietis Alans Siņeļņikovs spēles laikā izpildīja vairāk standartsituāciju nekā tam paredzētos treniņos, bet viņa komandas biedrs Valērijs Šabala viens pats pa pretinieku vārtiem izdarīja tikpat sitienu, cik visa Spartaka komanda kopumā visa mača gaitā. Divi no Šabalas sitieniem arī sasniedza mērķi, bet, ņemot vērā, kādas viņam bija izdevības, varēja būt arī hat-trick. Snaiperim jāturpina attālināties no konkurentiem.

SMSCredit.lv virslīgas 9. kārta
Jelgava - Daugava Rīga 0:3 (22., 55., Petrenko (s.v.) 90.)
Daugava - Ilūkste 5:0 (Kovaļovs 19., 55., 74., Ziziļevs 43., Babatunde 50.)
Spartaks - Skonto 1:2 (Garsija 10. - Šabala 26., 35.)
Ventspils - Metta/Latvijas Universitāte 4:1 (Jančuks 50., Dubra 55., Kurakins 62., Žigajevs 75.)
Liepājas metalurgs - Jūrmala 2:0 (Kalns (11 m) 35., Afanasjevs 48.)