Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Favorīts Kurbads virslīgas finālsēriju sāk ļoti pārliecinoši

Noslāpēja intrigu jau pirmajā trešdaļā. Latvijas hokeja virslīgas regulārā čempionāta uzvarētājs HK Kurbads finālsērijas pirmajā mačā savā laukumā neatstāja cerības uz panākumu HS Rīga/Prizma komandai - 10:2. Sērijā līdz četrām uzvarām otrā spēle ceturtdien pulksten 19.35 Vidzemes ledus hallē Ogrē.

Atšķirīgais meistarības līmenis bija redzams laukumā jau no paša sākuma. Gados jaunākie Prizma/Rīga hokejisti pieļāva kļūdas elementārākās situācijās, un komandu nepavilka arī vārtsargs Henrijs Ančs, kuru pēc trešās ielaistās ripas nomainīja Maksims Rešetņikovs. Pirmos vārtus HK Kurbads aizsargs Toms Bluks guva ar metienu no zilās līnijas. Ančs visu redzēja, taču nenoreaģēja. Tāpat viņš komandu nepavilka, kad regulārā čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Renārs Undelis iemeta no diezgan asa leņķa. Tomēr liela daļa vainas jāuzņemas arī Prizma/Rīga aizsargiem un uzbrucējiem, kuri nespēja ripu izdabūt no zonas, izdarīja neprecīzas piespēlēs un pēc pozicionālām kļūdām atļāva kurbadiešiem izslidot vienatnē gan pret Anču, gan arī pēc tam pret Rešetņikovu. Jau pēc pirmā perioda rezultāts bija 4:0 HK Kurbads labā, un mača uzvarētājs vairs neradīja šaubas.

Liela nozīme tagad būs sērijas otrajai spēlei. Labas izdevības mača gaitā bija arī prizmiešiem. Ja viņiem izdosies samazināt kļūdu skaitu, pārliecību atgūs kāds no vārtsargiem un priekšējā līnijā roka nenodrebēs uzbrucējiem, sērijā varētu uzjundīt arī intriga. Regulārajā čempionātā no sešām savstarpējām spēlēm vienā mačā ar 4:3 «bullīšos» Prizma/Rīga uzveica HK Kurbads.