Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Gatavi cīņai par goda lgām

Uz sevi liktās cerības Baltijas Basketbola līgas (BBL) otrajā posmā attaisnoja BK Ventspils, Barons kvartāls un BK Jelgava komandas, bet iespēju pārsteigt neizmantoja BK Valmiera, kas varēja apsteigt favorītus, taču apjuka, pats nokļūstot šādā lomā.

Dramatisks sacensību otrais posms izvērtās Valmieras basketbolistiem, kuri ar pārliecinošu uzvaru 82:77 savā laukumā pār Šiauliai ielika šķietami labu pamatu iekļūšanai apakšgrupas divu labāko komandu skaitā. Sacensību otrajā riņķī situācija mainījās ik kārtu. Vispirms Vara Krūmiņa vadītie valmierieši Šauļos spraigā galotnē ar 81:82 zaudēja pretiniekiem, tomēr saglabāja labvēlīgo gūto un ielaisto grozu attiecību. Jau divas dienas vēlāk priekšrocību ieguva Šiauliai, savā laukumā sakaujot grupas līderi TU/Rock, bet jau nākamajā spēlē pēdējās sekundēs uzvaru pār Tartu komandu izrāva arī BK Valmiera. Lai iekļūtu Baltijas labāko astoņniekā, valmieriešiem pēdējā kārtā izbraukumā atlika uzvarēt krīzē esošo grupas pastarīti Sakalai. Kas salūza komandas spēlē, diezin vai zina arī Valmierā, bet pirmajā ceturtdaļā 21 gūtais punkts izrādījās teju puse no visā spēlē iespētā. Pēc zaudējuma 55:61 BK Valmiera izstājās no cīņām Baltijas līgā.

Jau pirms pēdējām divām kārtām vietu ceturtdaļfinālā bija nodrošinājušas abas A grupā spēlējošās Latvijas komandas. Savstarpējā spēlē Rīgā BK Ventspils ar 81:60 pārspēja Barons kvartāls komandu, revanšējoties par negaidīto zaudējumu savā laukumā un nodrošinot uzvaru apakšgrupā. Tas gan tikai nosacīti sola vieglākas dienas ceturtdaļfinālā, kur pretī stāsies Šiauliai. Iepriekšējās sezonās komandu attiecības bijušas pietiekami kolorītas. Pēdējā komandu tikšanās izslēgšanas spēļu režīmā beidzās ar skandālu spēlē par Baltijas līgas trešo vietu.

Pēdējā spēlē vietu ceturtdaļfinālā nopelnīja arī Latvijas basketbolistu Māra Ļaksas un Jura Umbraško pārstāvētais Rakveres Tarvas, bet izlases kandidātam Kasparam Vecvagaram un Panevēžas Lietkabelis izslēgšanas spēlēs iekļūt neizdevās.

Pusfinālisti no 4. līdz 10. martam tiks noskaidroti divu spēļu summā. Pirmo reizi turnīra pastāvēšanas vēsturē sezona nebeigsies ar Final four turnīru. Divu spēļu summā pavasarī tiks izspēlēti arī pusfināli un fināls.