Nogruvumā tika sagrautas 33 ēkas. Zemes un celtniecības atkritumu masa desmit metru augstumā pārklāja industriālā parka teritoriju 380 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Starp pilnībā sagrautajām ēkām bija trīs strādnieku kopmītnes, vairākas rūpnīcas un biroju ēkas, kā arī ēdnīca.
Varas iestādes bija spiestas nogruvuma dēļ no pilsētas evakuēt ap 900 cilvēku.
Septiņus cilvēkus glābējiem izdevās izrakt no sagrauto ēku drupām, taču vēl tiek meklēti 59 vīrieši un 32 sievietes.
Ķīnas valsts ziņu aģentūra Siņhua vēsta, ka zemes nogruvums izraisījis dabasgāzes vada eksploziju. Gāzesvads tagad tiek remontēts 400 metru garumā.
Ķīnas Zemes un resursu ministrija paziņojusi, ka zemes nogruvums noticis, jo milzīgs zemes, cementa fragmentu un citu celtniecības atkritumu kalns sagruva uz pilsētas pusi stāvās nogāzes dēļ.
Pirms 30 gadiem Šeņdžeņa, kas atrodas pretim Honkongai, bija kluss zvejnieku ciematiņš. Taču toreizējais Ķīnas līderis Dens Sjaopins izdomāja to pārveidot par valsts pirmo speciālo ekonomisko zonu. Tagad pilsētā atrodas milzumdaudz iespaidīgu izmēru industriālo parku. Miljoniem ķīniešu no visas valsts ieradušies Šeņdžeņā darba un labākas dzīves meklējumos.
Augustā negadījums notika ķīmiskās rūpnīcas noliktavā ostas pilsētā Tiaņdzjiņā. Bojā gāja gandrīz 200 cilvēku, kuri dzīvoja netālu izvietotajās strādnieku mītnēs.