Tā kā Bitcoin sistēmu nav iespējams nedz apturēt, jo tā ir izkliedēta internetā, nedz pakļaut kontrolei, bet tās aizliegšanai nav īstu iemeslu un iespēju, pasākumi balstās galvenokārt uz dažādiem ierobežojumiem BTC apmaiņai pret reālajām valūtām, lai mazinātu naudas atmazgāšanu, izvairīšanos no nodokļiem un citas līdzīgas darbības.
Īpaši aktīvas šajā ziņā ir ASV, kur Bitcoin biržām noteikts pienākums ievērot tos pašus noteikumus, kādus izmanto naudas pārvedumu kompānijas - tādas kā Western Union. Šie noteikumi, piemēram, liedz pieņemt anonīmus pārskaitījumus, kā arī liek interesēties par lielāku naudas summu izcelsmi.
ASV pilsoņiem arī aizliegts izmantot savulaik pasaulē vadošo Bitcoin maiņas biržu, Japānā bāzēto MtGox, kurā notikuši 70% visas pasaules maiņas darījumu, jo šī birža nesniedz informāciju par klientiem; soda sankcijas draud arī par vairāku citu ārvalstu Bitcoin interneta vietņu izmantošanu. (Patlaban pasaules lielākās Bitcoin biržas statusu ieguvusi Ķīnas BTC China, kurā dienā tiek veikti darījumi vidēji 90 tūkstošu BTC apmērā.)
Turklāt ASV Senāta Nacionālās drošības komitejā izveidota īpaša apakškomiteja, kas izvērtē «dažādus Bitcoin jautājuma aspektus», un Ņujorkas Finanšu pakalpojumu komiteja intensīvi apspriež šo tēmu ar finanšu nozares speciālistiem.
Nekur tālāk par secinājumiem, ka, pirmkārt, BTC ir visas tiesības pastāvēt, otrkārt, nepieciešams mazināt sistēmas anonimitāti, lai novērstu nelikumīgus darījumus, treškārt, nav pat nojaušams, kā to panākt, ja norēķini notiek tikai sistēmas iekšienē, vērtētāji pagaidām nav tikuši.
Tikmēr finanšu eksperti izsaka prognozes, ka attiecībā uz kriptovalūtām pakāpeniski tiks noteikts tik daudz ierobežojumu un aizliegumu, ka tās zaudēs savu pievilcību un priekšrocības cīņā par globālā maksāšanas līdzekļa statusu. Tiek arī pieļauts, ka kriptovalūtām būs nozīmīga loma specifiskās tirgus nišās, bet daudzi tajās izmantotie risinājumi, piemēram, šifrēšanas algoritmi, drīzā nākotnē tiks izmantoti, radot jau valstu kontrolei pakļautas alternatīvas.
Jāpiebilst, ka bijušais ASV Federālo Rezervju sistēmas priekšsēdētājs Alans Grīnspens televīzijas kanālam Bloomberg paziņoja, ka Bitcoin nav patstāvīgas vērtības un ap to saceltā ažiotāža tirgū vērtējama kā burbulis.