Rīgā +19 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Helsinkos iet spraigāk

Prognozes par to, ka pasaules čempionāta H grupas komandu spēku samēri ir vienmērīgāki, līdz šim piepildās. Helsinkos vismaz vienu klupienu piedzīvojusi katra no komandām, izņemot mājinieci un čempioni Somiju, bet Stokholmā Zviedrijas un Krievijas hokejisti turpina uzvaru sērijas. Mājinieki zviedri ar 5:2 apspēlēja Vāciju, bet krievi ar 3:1 tika galā ar dāņiem.

Grūtāk nekā to varēja paredzēt klājās Helsinkos spēlējušajām Kanādas un ASV valstsvienībām. Kļavas lapu zemes iemītnieki tikai ar 3:2 pieveica sīksto Šveici. Turklāt pēc spēles pirmā perioda kanādieši bija iedzinējos, bet uzvaru izrāva tikai trešajā periodā, kad pirmos vārtus čempionātā guva komandas kapteinis Raiens Geclafs. Šveicieši zaudēja ne tikai spēli, bet arī vēl vienu uzbrucēju. Savainojuma dēļ komandu pameta Simons Mozers, bet cīņā ar Kanādu turnīrs beidzās arī Danielam Rubinam.

Bez nervozēšanas neiztika arī amerikāņi, lai arī baltkrievi uzveikti ar šķietami pārliecinošu rezultātu 5:3. ASV sāka droši, izvirzoties vadībā ar 2:0 jau pēc spēlētām sešām minūtēm, taču, iespējams, pārāk ātri noticēja savai uzvarai. Baltkrievijas galvenais treneris soms Kari Heikila pirmā perioda vidū izšķīrās par vārtsargu maiņu. Nepārliecinoši spēlējušo Andreju Mezinu nomainīja Vitālijs Kovaļs, un pēc tam sekoja varonīga atspēlēšanās - baltkrievi panāca 2:2.

Trešā perioda ievadā baltkrievi pie 2:3 pārņēma iniciatīvu savās rokās, taču trenera lēmums likt vadošajiem hokejistiem spēlēt ilgākas maiņas neattaisnojās - ASV veiksmīgi organizētos pretuzbrukumos nostabilizēja savu uzvaru.

Par spīti uzvarai, neapmierināts ar savas komandas sniegumu bija Makss Pacioretī, kura rēķinā vieni vārti un rezultatīva piespēle. «Mums ir daudz pie kā strādāt. Nenospēlējām visas 60 minūtes tā, kā gribējās. Kad sāksim aizvadīt vienlīdz labi visu spēli, tad kļūsim par patiesi spēcīgu komandu, ar kuru šeit nāksies rēķināties katram.» Ceturtdien vakarā Francija spēlēja ar pagaidām bez zaudējumiem spēlējušo Somiju.

Bez nosaukuma

S grupa: Zviedrija - Vācija 5:2 (Krugers, Stalbergs, Karlsons, Persons, Fransens - Gogula, Reimers), Dānija - Krievija 1:3 (Ellers - Medvedevs, Malkins, Kaļiņins)
H grupa: Kanāda - Šveice 3:2 (Tavaress, Eberle, Geclafs - Brunners, Bezina), ASV - Baltkrievija 5:3 (Abdelkaders, Atkinsons, Tompsons, Raiens, Stastnijs - Kalužnijs, Ugarovs, Koviršins)