Protestētāji vēlas, lai Ķīnas valdība atteiktos no sava rīkojuma, kas paredz, ka kandidātus Honkongas galvenā vadītāja amatam 2017. gada vēlēšanās izraudzīsies īpaša Ķīnas valdības komiteja. Protestētāji uzskata, ka šāda kārtība ļauj komunistiskajai valdībai atsijāt nevēlamos kandidātus.
Honkongas pārvaldnieks Čuņjins Leuns nodēvējis demonstrācijas par pretlikumīgām un paziņojis, ka vēlēšanas notiks, kā plānojusi valdība.
Jau visu pēdējo nedēļu protestētāji, pārsvarā studenti un skolēni, bija ielenkuši valdības ēkas sēdošajos protestos. Sestdien studentiem pievienojās cita protestētāju kustība Occupy Central, kas paziņoja, ka Honkongas pārvaldnieks ir nodevis Honkongas demokrātiskās tradīcijas un padevies Ķīnas valdības priekšā.
Occupy Central sākotnēji plānoja bloķēt un paralizēt Honkongas galveno biznesa kvartālu 1. oktobrī, taču kustības vadītāji nedēļas nogalē nolēma pievienoties studentu protestu aktivitātēm.
Policija pēc sadursmēm arestējusi ap 60 protestētāju, to vidū arī pazīstamo studentu aktīvistu Džošua Vonu.
1984. gadā Lielbritānija un Ķīna parakstīja līgumu, ka Honkonga nonāks atpakaļ Ķīnas sastāvā 1997. gadā un 50 gadu pēc tam tai tiek garantēta īpaša autonomija - izņemot ārlietas un aizsardzības sfēru.
Šā gada 31. augustā Ķīnas valdība paziņoja, ka atļaus Honkongas pārvaldnieka tiešas vēlēšanas no 2017. gada, taču kandidātu sarakstu apstiprinās valdības komiteja. Tas izraisīja plašus protestus. 22. septembrī sākās studentu protesti lielākajā daļā Honkongas augstskolu.