Filma pirmizrādi piedzīvoja šā gada 5. oktobrī Rīgas Kongresu namā un pēc tam Latvijas Televīzijā (LTV). Atmodas antoloģija stāsta par Latvijas ceļu uz valsts neatkarības atjaunošanu pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu nogalē. Filmā demonstrēti daudzi vēsturiski videomateriāli par atmodas laiku un Latvijas Tautas fronti, taču filmas titros neparādās to autori. Tas nozīmē, ka faktiski ticis piesavināts citu cilvēku darbs, kā arī videomateriālu autori var palikt bez atlīdzības.
A. Saulītis skaidro, ka «šī filma ir valsts pasūtījuma darbs un tā bija jānodod 1. oktobrī. Vēsturiskos videomateriālus mēs saņēmām no Latvijas Televīzijas arhīva, un mums diemžēl nepietika laika apzināt visus autorus». Pašlaik gan tas tiekot darīts, autori varēs saņemt atlīdzību un arī filmas titri tikšot pārstrādāti.
«Filmas producenti ir mutiski vienojušies ar visiem autoriem un pārstrādātajos filmas titros tie visi būs redzami, kā arī visi autori varēs saņemt autoratlīdzību.» A. Saulītis arī atzīst, ka atsevišķi autori viņam esot zvanījuši, lai izteiktu neapmierinātību, taču pārrunu rezultātā konflikts esot noregulēts.
Lai gan filmā izmantoti LTV arhīvi, televīzija savu vainu nesaskata. LTV pārstāvis Klāvs Radziņš Dienai norādīja - televīzijas arhīvā visi autori ir norādīti, bet līgums ar režisoru noteic, ka par izmantoto arhīva kadru autortiesību saskaņošanu ar AKKA/LAA un pašiem autoriem atbildīgs ir režisors. Vienlaikus K. Radziņš atzīst, ka zināmu neapmierinātību ir izrādījuši arī atsevišķi LTV operatori, kuru darbi izmantoti filmā bez autorības.
Autortiesību aizsardzības aģentūra AKKA/LAA Dienai norādīja, ka filmas veidotājiem visiem autoriem, kuru darbi izmantoti filmā, bija jāprasa atļauja to darīt, kā arī jāvienojas par autoratlīdzību. Izmantot savā darbā citu autoru paveikto bez viņu atļaujas ir autortiesību pārkāpums.
Jāpiebilst, ka filma ir izņemta no skatītājiem pieejamā LTV interneta arhīva un pašlaik tur nav redzama. K. Radziņš gan skaidroja, ka tas neesot saistīts ar nesakārtoto autortiesību jautājumu, bet līgumu ar filmas veidotājiem, kas paredz, ka LTV ir tiesības to rādīt vienu reizi.
Režisora A. Saulīša un scenārija autora vēsturnieka Edgara Engīzera radītais Atmodas antoloģijas projekts uzvarēja Nacionālā kino centra un Latvijas Tautas frontes muzeja rīkotajā dokumentālo filmu konkursā par Latvijas Tautas frontes darbības atspoguļošanu. Filmas uzņemšanai tika piešķirti 35 000 latu.
Filmu projektu konkursam vēl tika iesniegti trīs projekti: Smilšu grauds pie smilšu grauda, režisors un scenārists Zigurds Vidiņš; Seši mazi bundzinieki, režisors Rodrigo Rikards, scenāriste Lelde Stumbre; Vēstures paātrinājums. Pēc 25 gadiem, režisori Dāvis Kaņepe, Daina Rašenbauma, scenāristi Gints Grūbe, Harijs Beķeris.