Lēnas kustības
Stundu garā nodarbība iesācējiem saldenas Austrumu mūzikas pavadībā sākas ar iesildīšanos, tad pāriet uz atsevišķiem vēderdeju elementiem un to kombinācijām. Ilze atgādina, kā pareizi elpot. «Tam ir liela nozīme ne tikai dejojot, bet arī dzīvē,» viņa saka. Vienmērīgi elpojot, uzlabojas plaušu ventilācija. Elpošanas vingrinājumi nomierina nervu sistēmu.
Ilze apstājas man blakus un aicina uzlikt rokas uz saviem gurniem, lai labāk izprastu gurnu kustību atšķirības. Nodarbības noslēgumā apgūstam kombināciju, kas ir daļa no konkrētas dejas horeogrāfijas. Šķind ap gurniem apsieto lakatu zvārgulīši. Kustības man šķiet par lēnu, taču tādas tās ir tikai iesākumā. Lēni jādejo, kamēr iemācīsies kustības izpildīt precīzi, skaidro Ilze.
Vairo sievišķību
Vēderdejas tonizē vēdera muskulatūru, nostiprina reproduktīvo orgānu darbību, uzlabo sirdsdarbību un asinsriti, stāju, padara elastīgāku un vingrāku mugurkaulu. Cilvēka dusmu bloki atrodas sprandu, plecu, mugurkaula un krustu zonās - vietās, kur nogulsnējas ikdienas pārdzīvojumi. Vēderdejā šīs ir aktīvās zonas, kuras apļojot, stiepjot un darbinot gan no ārpuses, gan ar iekšējiem muskuļiem pārdzīvojumu slāņi zūd, skaidro Ilze.
Dejas pamatā ir senā ēģiptiešu auglības rituālu deja, kas gadu simtos papildināta un modernizēta. «No visām eksotiskajām dejām vēderdeja ir visvieglākā. Dejot var jebkura un jebkurā vecumā - nāk 20 gadu vecas meitenes un sievietes pēc 35 gadiem. Vēderdejas vairo sievišķību. «Sievietēm patīk krāsoties un dižoties. Vienreiz uzvelkot krāšņo vēderdeju kostīmu, vairs nespēj atteikties.»