Avīze Irish Daily Mail pirmdien komentārā ar kliedzošu virsrakstu «Valsts ir nodota» rakstīja: «Viņi pieprasa mums iztukšot valsts krājcūciņu, vienīgo naudu, kas mums palikusi. Mēs esam pārdevuši savas pirmdzimtības tiesības par putru.» Laikraksts satraucas gan par pašu aizņēmumu, gan solījumu pievienot glābšanas programmai 17,5 miljardus eiro no saviem līdzekļiem, kā arī reformēt naudas avotus, piemēram, pensiju rezerves.
«Tā vietā, lai izglābtu valsti, tā varētu tikt nogremdēta,» ļoti drūmi darījumu vērtē Irish Examiner. Laikraksta vadība uzskata, ka līgumā noteiktā 5,8 procentu likme rada finansiālo slogu, kas bremzēs vēl nesen strauji augušās valsts attīstību «vairāku paaudžu garumā».
Vēl kritiskāk noskaņots ir Irish Sun, paziņojot, ka darījums «mums visiem sola briesmīgu parādsaistību paaudzes». «Tās ir iedomas - iztēloties, ka Īrijas iedzīvotāji var atļauties šo aizdevumu. Nodokļu maksātājiem tiek uzkrauts viss smagums, kamēr obligāciju īpašnieki paliek neskarti. Tas ir skandāls, pilnīgs skandāls,» teikts sašutuma pilnā Irish Sun publikācijā.
Mērenākās avīzes kā Irish Times reaģēja mierīgāk. Tā atzina, ka īriem nāksies sūri strādāt, lai atdotu naudu, taču tas esot labāk nekā aizdevuma nesaņemšana.
Arī Irish Independent uzskata, ka, par spīti sarūgtinošajai procentu likmei, Īrijai jāatrod veids, kā atmaksāt parādu. «Mēs piedzīvosim grūtību gadus, taču varēja būt arī sliktāk. Mēs tiksim galā,» lasītājus uzmundrināja laikraksts.
Premjerministrs Braiens Kovens aizstāvēja savas valdības lēmumu, pavēstot, ka tai izdevies noslēgt «labāko iespējamo darījumu Īrijai un tās tautai». Politiķis apgalvoja, ka bez tā nāktos krietni vairāk paaugstināt nodokļus un mazināt tēriņus.