Sarkozī aizved uz slimnīcu
Indija izgatavo atomzemūdeni
Indijā svētdien nolaista ūdenī pirmā atomzemūdene, ko Indijas amatpersonas uzskata par valsts militāro tehnoloģiju attīstības simbolu. Šī zemūdene ir pirmā no piecām plānotajām zemūdenēm, ko darbinās 85 megavatu kodolreaktors un kuras ātrums zem ūdens sasniedz 44 kilometrus stundā. Indija iepriekš nomāja Krievijā ražotu atomzemūdeni.
Ķīnas urķi sarīko protestu
Ķīnas urķi (hakeri) nedēļas nogalē uzbruka Melburnas kinofestivāla mājaslapai, jo šajā festivālā plānots demonstrēt filmu par uiguru emigrantu organizācijas Pasaules uiguru kongress līderi Rebiju Kadīru. Urķi nomainīja Melburnas starptautiskā kinofestivāla vietnes saturu, tā vietā ieliekot Ķīnas karoga attēlu un pret uiguru separātistiem un R.Kadīru vērstus lozungus.
Eiropa atliek zondes startu
Eiropas Kosmosa aģentūras Marsa zondes ExoMars starts ir atlikts uz 2018.gadu. Zondes palaišana sākotnēji bija plānota 2011.gadā, bet ir atlikta jau trešo reizi. ExoMars dosies uz Marsu, lai meklētu uz šīs planētas bijušas vai esošas dzīvības pēdas. Zondes starta atlikšana ir izraisījusi daudzu programmas dalībnieku vilšanos.
Ķīnā sadursmes ar strādniekiem
Ķīnā notikusi aptuveni 30 000 tēraudlietuves strādnieku sadursme ar policiju, vēršoties pret plāniem pievienot viņu tēraudlietuvi citai firmai; sadursmē nogalināts uzņēmuma direktors, ziņo Honkongas cilvēktiesību aizstāvju organizācija. Sadursmēs, kas notika Tunhua pilsētā Ķīnas ziemeļaustrumos, ievainoti ap 100 cilvēku. Strādnieki sūdzējušies, ka uzņēmuma ģenerāldirektora Čeņa Guodzjuņa alga ir trīs miljoni juaņu (216 000 latu), kamēr uzņēmuma pensionāri saņem tikai 200 juaņu (15 latu) mēnesī.
(Reuters, LETA, BNS)