Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Izmainīja spēles gaitu

Slikti iesāka, bet beigas bija labas. Rīgas Dinamo KHL čempionāta sezonas pēdējo piecu mājas spēļu sēriju iesāka ar 3:1 uzvaru pār Piemaskavas Atlant. Miks Indrašis, Čārlzs Genovejs un Gints Meija rīdziniekiem guva vārtus. Nākamā spēle piektdien Arēnā Rīga ar Zagrebas Medveščak.

Piemaskavas komandas sastāva pieteikumā traumas dēļ nebija Latvijas izlases kandidāts uzbrucējs Roberts Jekimovs. Treniņā pēc aizsarga Antona Babčuka spēcīga metiena ripa esot trāpījusi Jekimovam pa kāju. Roberts iesākumā pat pārvietojies uz kruķiem, taču lūzums neesot konstatēts.

Trešdienas spēļu rezultāti kalpoja kā atgādinājums, ka finiša taisnē, iespējams, labāk ir spēlēt ar komandām, kas jau komfortabli jūtas play-off zonā, nevis ar sāncenšiem, kam katra spēle, katrs punkts ir svarīgs. Ņižņijnovgorodas Torpedo izbraukumā sagrāva Ufas Salavat Julajev ar 6:0. Artūra Kuldas pārstāvētais Salavat Julajev Austrumu konferencē no bīstamās zonas ir solīdā 17 punktu attālumā. Zagrebas Medveščak pārspēja Helsinku Jokerit ar 4:1, bet Rietumu konferences pastarītis Bratislavas Slovan spēja «bullīšos» pārspēt vicelīderi SKA ar 2:1.

Atlant spēli iesāka tik jaudīgi, it kā pretiniekos būtu kāda no līgas vadošajām komandām. Pirmā perioda metienu starpība (5:10), un rezultāts uz tablo (0:1) atainoja patieso notikumu gaitu laukumā. Viesi bija ātrāki un trīs punktus vairāk griboši.

Otrā perioda sākumā otrais uzbrucēju trijnieks ņēma vērā galvenā trenera Arta Ābola ieteikumu, ka būtu labi, ja rezultatīvi spēlētu ne tikai Līnusa Vidella, bet vēl kāds trijnieks. Pēc 30. dzimšanas dienas jubilāra Laura Dārziņa precīzas piespēles pašā vārtu stūrī iemeta Miks Indrašis, kurš piecas spēles bija aizvadījis bez punktiem. Kad Māris Bičevskis otrajā periodā par uzbrukumu galvas rajonā saņēma 5+20 minūšu noraidījumu, šķita jau, ka šī epizode var kļūt par izšķirošo. Arī to Ābols pirmsspēles dienā sarunā ar Dienu uzsvēra, ka katra mazākā kļūda vai nevērīga darbība laukumā var būt svarīga uzvarētāja noteikšanā.

Tomēr rīdzinieki mazākumu izturēja. Bičevskim aizejot uz ģērbtuvēm, sportiski nikns spēlē iesaistījās Roberts Bukarts. Tieši viņš patraucēja Atlant vārtsargam Ate Engrenam, kad izšķirošo otro ripu iemeta Čārlzs Genovejs.

Pirmais no desmit soļiem izslēgšanas spēļu virzienā ir sperts.

Dinamo R 3
Atlant 1

(0:1, 1:0, 2:0)
Dinamo R: Indrašis (Dārziņš, Vilsons, 22.), Genovejs (Vidells, M. Rēdlihs, 51.), Meija (Džeriņš, Cibuļskis, tukšos vārtos, 60.)
Atlant: Šmeļovs (Sošņikovs, 6.)
Dinamo R: Sedlāčeks; K. Rēdlihs - Cibuļskis, M. Rēdlihs - Vidells - Troters, Jurčina - Genovejs, Indrašis - Vilsons - Dārziņš, Sotnieks - Jerofejevs, Meija - Džeriņš - Ābols, Skvorcovs - Bičevskis - Saulietis, Bukarts
Metieni: 20:32 (5:10, 7:10, 8:12)
Sodi: 33-12