Vecumnieku novada domes izpilddirektors Guntis Kalniņš skaidrojis - pēdējās analīzes parādījušas, ka piesārņojums nāk no dziļurbuma. Firma Mūsu saimnieks, kas nodarbojas ar dezinfekciju, plāno ielaist urbumā videokameru, lai noskaidrotu, kāpēc dziļurbumā ir tāds ūdens.
Pašvaldību uztrauc arī fakts, ka apmēram kilometra rādiusā vēl divās dziļurbuma akās ir līdzīgas analīzes. Tuvumā neesot neviena uzņēmuma, kas zemes dzīlēs varētu noplūdināt piesārņotu ūdeni. Arī SIA Mūsu saimnieks valdes loceklis Igors Tarabanovs piekrīt, ka tā nevarētu būt kanalizācijas problēma. «Četras reizes gadā tiek ņemtas analīzes, un divas reizes gadā notiek torņa dezinfekcija. Dzeramā ūdens sistēma ir zem spiediena, un kanalizācijas ūdens nevar iekļūt kaut vai tāpēc, ka ūdens sūces gadījumā spiedīsies uz āru, nevis uz iekšu. Šajā situācijā inficētais ūdens ir nokļuvis ūdens slāņos. Nepatīkami ir tas, ka noteikt piesārņojuma avotu arī nevar, jo tā iespējamā atrašanās vieta ir plašā - 10, 20 vai pat vairāk kilometru - rādiusā».
Laikraksts arī vēsta, ka saņemtas iedzīvotāju sūdzības par veselības problēmām, daži cilvēki ievietoti stacionārā. Izmeklēšanu veic arī Latvijas Infektoloģijas centra speciālisti.
Ūdenstornī patlaban ir uzstādīts dozators, tas dzeramo ūdeni hlorē, un pēc vārīšanas to var izmantot arī dzeršanai. Tomēr dzeramā ūdens cisterna pie domes ēkas atradīsies arī turpmāk. Pēc svētkiem darbi turpināsies.
I. Tarabanovs minējis arī drūmāko iespējamo scenāriju - ja neizdosies attīrīt ūdeni, vajadzēs veidot jaunu dziļurbumu. Vecumnieku otrā ūdenstorņa ūdens analīzes pagaidām ir labas.