Ziņas par piesārņoto pārtiku, tostarp tādiem dārzeņiem un garšaugiem kā brokoļi, kāposti un pētersīļi, radījušas satraukumu arī citviet. ASV jau apturējušas pārtikas importu no bojātās Fukušimas atomelektrostacijas (AES) tuvākajiem reģioniem. Francija aicinājusi Eiropas Savienību, kas pērn no Japānas ievedusi deviņus tūkstošus tonnu augļu un dārzeņu, apsvērt importa aizliegumu.
Japāna aicina valstis pieņemt «loģiskus lēmumus», vēsta BBC. Amatpersonas steidz mierināt vietējos, ka situācija nav tik bīstama: piesārņotie produkti būtu jāpatērē lielā daudzumā, lai radītu risku veselībai. Speciālisti norādījuši, ka radioaktivitātes izraisītais satraukums pat esot daudz bīstamāks par pašu starojumu, tomēr piesārņotās pārtikas daudzums varētu vēl tikai palielināties.
AES darbinieki jau vairāk nekā nedēļu pēc spēcīgās zemestrīces un cunami mēģina atvēsināt kodoldegvielas stieņus, taču no reaktora arvien paceļas dūmu mākoņi, kas raisa bažas par jaunu radiācijas noplūdi. Vācijas eksperti brīdinājuši, ka niecīgs radiācijas daudzums tuvākajā laikā var sasniegt arī Centrāleiropu, vēsta TheLocal.
Nelaime Japānā nosaukta par pasaulē dārgāko dabas katastrofu, kas izmaksāšot ap 309 miljardiem dolāru. Arī bojāgājušo skaits turpina augt, trešdien tas sasniedzis 9,4 tūkstošus cilvēku, vēl ap 14,7 tūkstošiem tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.