vidusskolā. Zanes meitas klase šoruden palikusi bez tradicionālās rudens ekskursijas. «Skolas vadība atsūtīja vēstuli, lūdzot vecāku piekrišanu maksāt Ls 3, lai šī ekskursija būtu. Kā vēlāk teica klases audzinātāja - pietiekams vecāku atbalsts netika savākts,» stāsta Zane. Skola ir ar mūzikas novirzienu, tāpēc vecākiem ieteikts vest bērnus uz koncertiem par savu naudu. Līdz šim Zanei kopā ar bērniem bijusi iedvesmojoša pieredze izglītojošās nodarbībās Nacionālajā mākslas muzejā, Dabas muzejā, Operā. Viņa gan atzīst - Latvijas muzejos ekspozīcijas dažkārt ir skolēniem par gudru, tāpat gribētos vairāk tehnoloģiju - iespēju spiest, čamdīt, rībināt, klausīties austiņās u. tml.
Pozitīvas atsauksmes par muzeju piedāvājumu ir arī Rīgas 64. vidusskolas direktorei Dacei Lācei. «Bet šādas nodarbības grūti īstenot biežāk, jo ir grūti saskaņot laikus. Savas stundas laikā skolotāji skolēnus uz muzeju nevar paspēt aizvest, tas jādara, samainoties ar kolēģiem, vai pēc stundām, kad arī skolēniem ir vienam treniņš, citam dejas,» stāsta D. Lāce, taču atklāj, ka par vecāku līdzmaksājumiem domstarpību neesot, jo par to skola sākusi komunicēt jau laikus. Pluss ir arī tas, ka Rīgā skolēniem transports ir par brīvu.
Bet lauku skolās transports ir problēma. Ilūkstes 1. vidusskolas direktore Velta Šterna stāsta, ka līdz šim skolēnu izbraucienos, kuros tiek apvienoti gan izglītojošais, gan izklaidējošais, par autobusu maksājuši vecāki, bet tagad palīdzība tiek gaidīta no pašvaldības. Tiesa, vecāki neiebilst piemaksāt arī no savas kabatas. «Par to pirms katras ekskursijas vienojamies rakstiski. Un no skolas bērnam kaut kur aizbraukt tomēr sanāk lētāk nekā kopā ar ģimeni,» saka V. Šterna.