Iepriekš LETA ziņoja, ka par maniaku dēvētais Sergejs Juhņevičs kopš 1987. gada bijis Jelgavas psihoneiroloģiskās slimnīcas Ģintermuiža uzskaitē un stacionārā ārstējies 45 reizes. Viņam 2005. gadā konstatēta šizofrēnija.
«Ja runājam par šizofrēniju kā tādu, tā ir ļoti daudzveidīga slimība. Var būt dažādi stāvokļi, dažāda slimības gaita. Tā var būt nepārtraukta, kad cilvēks visu laiku atrodas savā «īpašajā pasaulē», bet tas var būt arī tikai epizodiski,» Dienai skaidroja psihiatre Ingrīda Cera, kura gan uzsvēra, ka nav bijusi tā ārste, kura veikusi ekspertīzi S. Juhņevičam.
Ja psihiatri vīrieti tomēr būtu atzinuši par nepieskaitāmu, tiesai pastāvētu vairāki rīcības varianti - tā var lemt, ka cilvēks tomēr ir tiesājams kā kriminālnoziedznieks, vai arī spriest par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu. Tie var izpausties kā ambulatorā aprūpe, kad cilvēks dzīvo pats savās mājās un ierodas pie ārsta uz pārbaudi. Smagākos gadījumos tiek piespriesta ārstniecība slēgtā psihiatriskajā slimnīcā, bet vissmagākajos gadījumos nepieskaitāmie tiek ievietoti ārstniecības iestādē, kurā drošības līmenis līdzinās cietumam. Vismaz reizi gadā notiek šādu pacientu veselības stāvokļa izvērtēšana, un, ja tiek atzīts, ka viņi izārstējušies, - tiek atbrīvoti.