Iekams prezidents nebūs ar šo sarakstu iepazinies, ministru vārdi netiek atklāti. Partijas cer nākamajā nedēļā apstiprināt valdību, lai nedēļas beigās premjers Valdis Dombrovskis varētu doties uz Eiropadomes sanāksmi Briselē ar jauno uzticības mandātu. ZRP līderis Valdis Zatlers un Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars izteica gandarījumu par panākto vienošanos.
Zatlera Reformu partija ir pieņēmusi Vienotības piedāvājumu izvirzīt Saeimas priekšsēdētāju, uz šo amatu piekritis kandidēt V. Zatlers. Strīdā par Satiksmes ministrijas vadību, kuru neviens politiskais spēks netīkoja, ir atrasts kompromiss. Ministra amatam deleģēs bezpartijisku kandidātu, par kuru kopīgu atbildību uzņemsies Vienotība un ZRP. Latvijas Televīzijas Panorāma ziņo, ka ministra kandidāts ir bijušais ārlietu ministrs Aivis Ronis. ZRP neieguva kāroto zemkopības ministra posteni, par ko atbildību uzņemsies Vienotība. Arī šajā amatā varētu būt bezpartijisks kandidāts, kā ziņo Panorāma, iespējams, tā būs ZM bijusī valsts sekretāre Laimdota Straujuma, kura tagad strādā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.
Vienotības pārstāvis Artis Pabriks varētu palikt aizsardzības ministrs, bet finanšu ministra pienākumus turpinās veikt Andris Vilks. Premjera partijai būs arī labklājības ministrs - šajā amatā varētu būt Ilze Viņķele. Ārlietu ministrs, iespējams, būs bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Edgars Rinkēvičs, kurš pirms tam ilgus gadus bija Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs.
ZRP būs ieguvusi iespēju vadīt VARAM, par ko arī bija partiju cīņa. ZRP būs arī Izglītības un zinātnes ministrija, amatam varētu deleģēt Robertu Ķīli. No Kultūras ministrijas, kuru vadīs Nacionālās apvienības pārstāvis, visticamāk, Inese Laizāne, Izglītības un zinātnes ministrija pārņems sabiedrības integrācijas politiku, bet Kultūras ministrija saglabās nacionālās identitātes politikas jautājumus. Nacionālās apvienības pārstāvim arī būs dota iespēja Saeimā vadīt Valstiskās audzināšanas apakškomisiju.
VL-TB/LNNK, kurai būs tikai divi ministru posteņi, partijas vienojušās nodot arī Sabiedrības saliedētības komisijas vadību Saeimā.
To plānots izveidot tagadējās Pilsonības likuma izpildes komisijas vietā.
Tas būs iespējams, grozot Pilsonības likumu, kas ir viens no svarīgākajiem likumiem jaunās Saeimas darba kārtībā.