Tas, kā arī pēc tam domē notikusī sapulce ar skolu pārstāvjiem tomēr lika par izglītību atbildīgajam vicemēram Ilmāram Ančānam (_Mūsu zeme_) apsolīt, ka ar 1.septembri neviena skola Jūrmalā slēgta netiks - par to bija lielākās bažas. Lai izvairītos no neizsvērtiem pašvaldību lēmumiem skolas slēgt, plānots grozīt Vispārējās izglītības likumu, nosakot konkrētus kritērijus, _Dienai_ atklāja izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes (ZZS) padomniece Agnese Korbe.
Kā objektīvāko kritēriju A.Korbe min centralizēto eksāmenu rezultātus. «Arī tagad ministre, tiekoties ar pašvaldībām, uzsvērusi, ka kvalitātes kritērijiem jābūt tiem, kas nosaka skolas pastāvēšanu,» skaidro T.Koķes pārstāve. Deviņgadīgās JAS skolēnu rezultāti 9.klases izlaiduma eksāmenos bijuši būtiski augstāki nekā vidēji valstī, tāpēc arguments par kvalitāti te ir vietā, piebilst A.Korbe. Savukārt Vaivaru pamatskola īsteno iekļaujošās izglītības programmu, tajā mācās arī bērni ar īpašām vajadzībām, no kuru vecākiem par skolu dzirdētas ļoti labas atsauksmes.
Mazo Jūrmalas skolu audzēkņu vecākus bija satraucis domes «slepenais plāns», ar kuru skolas tiktu pievienoties lielajām, taču pustukšajām vidusskolām, tāpēc mobilizējās piketam. Vēl tā laikā iznākot no domes, I.Ančāns skaidroja, ka esot pārsteigts par piketētāju rīcību, «jo skolas jau netiks likvidētas, bet gan tiks integrētas citās skolās», ziņo LETA. Turklāt Alternatīvās skolas pievienošana Lielupes vidusskolai veidotu līdzekļus, par kuriem varētu uzturēt mākslas skolu, skaidroja domnieks.
Lai kliedētu saspringto situāciju, pārstāvji no katras skolas tika aicināti uz sapulci, kurā piedalījās arī domnieki un Jūrmalas Izglītības pārvaldes pārstāvji. Gandrīz trīs stundas ilgās sēdes gaitā I.Ančāns vispirms gan turpinājis apgalvot, «ka lēmumu virza finansiālā situācija, taču atteicās nosaukt kādus skaitļus», stāsta JAS vecākus apvienojošās Izglītības inovāciju biedrības vadītāja Jana Simanovska.
«Izskatījās, ka Ančāns grib virzīt projektu, lai ar mazo skolu palīdzību aizpildītu lielās, no kurām visi bēg, - pēc viņa aprēķiniem, tur esot 1000 tukšu vietu,» atstāsta J.Simanovska. I.Ančāns gan Dienai apgalvoja, ka «no 1.septembra skolas likumīgi nemaz nevarētu slēgt». «Process ir sācies un turpināsies, taču tas notiks, iesaistot vecākus, ar spēku to izdarīt nevaram,» nu stāsta vicemērs.
«Pateicoties piketam, vairāku cilvēku domas mainījās uz pareizo pusi, to skaitā Ančāna kungam,» teic pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Jānis Kārkliņš, kurš gandarīts, ka sasteigtās reformas netiks veiktas. Optimizācija būs jāveic, taču, ja nekas nemainīsies, tā notiks katras skolas ietvaros, nevienu no tām neslēdzot.
Līdz šim pašvaldības Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) saskaņošanai pieteikušas 36 skolu slēgšanu. Vienu no tām - Skrudalienas pamatskolu - ministrija tomēr neļaus likvidēt, jo tā ir vienīgā visā apkaimē ar latviešu mācību valodu, atsaucoties uz T.Koķi, ziņo BNS.