A. Kreics pāris stundu pirms tikšanās ar G. Truksni bija novērsis galveno trūkumu, kas domei iepriekš kalpoja par iemeslu, lai atteiktu veikt pirkumu. Proti, iepriekš sanatorijas teritorijā atradās artēziskais urbums, ko pārvaldīja cits maksātnespējas administrators. Domes pārstāvji iepriekš apgalvoja, ka pastāv nopietns risks, ka urbuma īpašnieks varētu traucēt sanatorijas teritorijas attīstībai. Izrādās, problēmu, kas ilga gadiem, bija iespējams atrisināt par 100 eiro. Tieši par tādu summu A. Kreics artēzisko urbumu atpirka no otra administratora, novēršot risku, ka kāds traucētu īstenot domes plānu attiecībā uz kompleksa attīstību.
Tagad Jūrmalas dome pavēstījusi, ka ir gatava pirkt īpašumu tikai par tādu summu, kas atvēlēta šī gada pašvaldības budžetā, proti, nedaudz vairāk par četriem miljoniem eiro. Tajā pašā laikā novērtējumā pirms izsoles īpašumam cena tika noteikta piecu miljonu eiro vērtībā. Domes pārstāvji to zināja un vismaz publiski norādīja, ka pieļauj iespēju atlikušo summu aizņemties no valsts. Finanšu ministrija pauda gatavību aizdot, tomēr nebija īsti kam, jo Jūrmalas dome tālāk par publiskiem paziņojumiem netika.
Neizpratni par šādu rīcību pauž Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis: «Ministrija jau pagājušajā gadā Jūrmalas domei teica, ka ir gatava izsniegt aizdevumu, tomēr ar šādu prasību pie mums viņi nav vērsušies. Nav uzdevuši nevienu jautājumu. Mēs Truksnim aizsūtījām pat vēstuli ar aicinājumu, ka esam gatavi palīdzēt un iesaistīties, taču līdz šodien nav nekādas atbildes.»
Jūrmalas domes priekšsēdētājs Dienai bija gatavs atbildēt rakstiski. Atbildē viņš nenorāda, ka dome būtu atteikusies pirkt īpašumu, tomēr par plānu iegādāties neko konkrētu viņš nepasaka. «Pašvaldība apliecināja gatavību sadarboties ar potenciālajiem privātajiem investoriem, kuriem būtu nopietni nolūki attiecībā uz Ķemeru kompleksa iegādi, vērtību saglabāšanu un sanatorijas kā kurortoloģijas objekta attīstību,» atbildē raksta G. Truksnis, norādot, ka Jūrmalas pašvaldībai ir «svarīgi, lai pēc iespējas ātrāk tiktu atrisināta Ķemeru sanatorijas traģiskā sāga».
«Tas ir skaidrs - Jūrmalas dome kratās vaļā. Un ne tikai Trukšņa kungs pirms vēlēšanām solīja, ka Ķemeri atdzīvosies, to darīja arī pārējie koalīcijas deputāti,» nesaudzīgs izteikumos ir Saeimas neatkarīgais deputāts Dāvis Stalts, kas vadīja arī parlamentārās izmeklēšanas komisiju Ķemeru sanatorijas jautājumā. Viņš pieļauj iespēju, ka Jūrmalas dome tādā veidā kaulējas, bet neizslēdz, ka tā ir pārdomājusi pirkt īpašumu. «Tagad Jūrmalas dome ākstās un vazā visus aiz deguna. Kāpēc viņi nevar godīgi pateikt, ka sanatoriju nepirks? Ir jābeidz maldināt cilvēkus,» saka D. Stalts.
Īpašuma maksātnespējas administrators A. Kreics ir ņēmis vērā domes pozīciju un kā visticamāko attīstības scenāriju redz izsoles sludināšanu. Pagaidām interesi izrādījuši investori no Libānas, Azerbaidžānas, Krievijas un Kazahstānas. «Visi četri izskatījās diezgan nopietni ieinteresēti,» Dienai atzīst A. Kreics.