Jau 150 gadu
Jūrnieku tēma modē atgriežas un pazūd jau aptuveni 150 gadu. Šovasar tā veic vienu no saviem lielākajiem un redzamākajiem uzvaras gājieniem pēdējos gados. Tas parādījās visos lielāko modes namu pavasara/vasaras un kruīza kolekcijās - Chanel, Stella McCartney, Louis Vuitton, Hermes utt. Tas, protams, nozīmē, ka pēc pāris mēnešiem jūrnieku tēma nokļūs masu patēriņa apģērbu veikalu plauktos vidusmēra pircējam pieejamā cenā, kvalitātē un versijā. Jāatzīst, ka plaša patēriņa ražotāji ir tiešām pacentušies piedāvājuma ziņā - var atrast visu, ko vien jūrnieciņa sirds kāro, - gan kleitas ar klasiskā jūrnieku uzvalka kvadrātaino apkakli, gan dažnedažādas piespraudes, auskarus, jostas un lakatiņus. Ko spējām atrast no šī klāsta Rīgas veikalos, parādām arī jums.
Tagad plaši izmantoto indigo krāsu vēsturiski lietoja jūrnieku uniformās, jo tā bija visizturīgākā, saulē neizbalēja tik ātri kā citas un bija vislētākā. To ieveda Lielbritānijā no Indijas XVIII gadsimtā. Tāpēc nav sagadīšanās, ka jūrnieku stila mode aizsākās tieši Lielbritānijā, un aizsākās tā ar dāmu untumu apmierināšanu - mazo lordu ieģērbšanu miniatūros jūrnieciņu kostīmos.
Somas laptopam
Par somām runājot, Ingrīda Drāzniece ir ļoti konkrēta - vismaz vienu kvalitatīvu dokumentu mapi, kurā ielīdīs arī plāns laptops, sievietei, kura strādā birojā, vajag. Šādu klasiku, kura kalpos gadiem, piedāvājam Longchamps modes nama mapes izskatā. Ingrīda norāda, ka somai kopumā vajadzētu būt ieguldījumam uz ilgāku laiku. Atradām arī ļoti skaistu ķieģeļkrāsas leģendārās Chanel Cambon somas versiju, manuprāt, vienu no veiksmīgākajām, kādu esmu Rīgas veikalos manījusi.
Pēdējo aksesuāru noņem
Par aksesuāriem un safari tēmu - tā pārsvarā redzama dzīvnieku apdrukās un haki krāsas detaļās apģērbā. Ar dzīvnieku motīviem gan aksesuāros, gan apģērbā gan vajadzētu būt ļoti uzmanīgam - diez vai nepieciešams šo motīvu lietot vairāk nekā kvadrātmetru lielā platībā, jo visbiežāk atmaksājas princips less is more (mazāk ir labāk). Ne velti pati Koko Šanele teikusi - kad velc aksesuārus, vienmēr noņem pēdējo lietu, ko uzliki. Tas ir viens no diviem veidiem, kā aksesuārus izmantot savā labā. Otrs ir joprojām kaut kur modes pasaulē vēsmojošo 80. gadu tendence ar pārspīlēšanu jeb over-accessorizing, ko diemžēl ļoti viegli pārvērst par nevajadzīgu kiču.