Gribējās beidzot dzīvot sev! Dina lēmumu bērniņu pasaulē nelaist pieņēmusi vienatnē un to atceras kā smagāko lēmumu savā dzīvē. Pati spriež - ja kāds būtu zinājis, ko viņa vēlas darīt, un būtu mēģinājis atrunāt, tas noteikti būtu izdevies, bet tolaik Dina neredzējusi, kur viņas ģimenē būtu vieta mazulim. «Man šķita, ka mazulis nav pelnījis redzēt tēvu alkoholiķi un ka mēs ar vīru finansiāli nespētu dāvāt bērnam visu nepieciešamo,» atzīst Dina. Lai gan sieviete savu pirms desmit gadiem pieņemto lēmumu nenožēlo, tomēr reizēm viņai ienākot prātā, kāds tagad varētu izskatīties viņas deviņus gadus vecais bērniņš, ja viņa būtu ļāvusi tam piedzimt.
Par Saeimas deputātu ierosinājumu grūtniecēm pirms aborta veikšanas noklausīties bērniņa sirdspukstus, Dina ir neizpratnē. «Aiziet un to izdarīt jau tā ir smagi, kāpēc sievietes mocīt vēl vairāk?»
Arī Rīgas Dzemdību nama vecmāte Gunta Freimane uzskata - likt klausīties bērniņa pukstiņus ir psiholoģiska vardarbība pret tām sievietēm, kas nolēmušas grūtniecību pārtraukt. Vecmāte skaidro, ka gandrīz neviena sieviete nedodas abortu veikt uz labu laimi, tas ir ļoti pārdomāts un nobriedis lēmums, tāpēc, viņasprāt, šāda sieviešu spīdzināšana diez vai dos to rezultātu, ko Saeimā cer panākt. Turklāt kur ir garantija, ka sieviete pēc sirdspukstu noklausīšanās nolems bērniņu saglabāt, pēc pāris mēnešiem jau lielākā grūtniecības laikā tomēr neizlems no bērna tikt vaļā? Kurš var apsolīt, ka pasaulē laistais bērniņš būs mīlēts, gaidīts, skolots un audzināts? Vecmāte pārliecināta - ir ļoti liela iespējamība, ka sieviete, kas bērniņu nevēlas jau pašā sākumā, nevēlēsies to arī pēc nākšanas pasaulē. «Labākajā gadījumā viņš nonāks bērnunamā, sliktākajā - dzirdēsim ziņās sižetus par konteinerā izmestiem zīdaiņiem vai kārtējo glābējsilītē atstāto bērniņu,» teic G. Freimane.
«Valstī mēģina visādi panākt, lai dzimstība pieaug, bet klupt virsū cilvēkam ar tādu varmācību nav pareizi,» atzīst vecmāte. Viņasprāt, mācīt atbildību par savu rīcību, kad sieviete jau stāvoklī, ir stipri novēloti. Dzīvības vērtība un atbildība par katru savu soli jāiemāca jau ģimenē un skolas solā.