Kā rūpējamies par veselību
Aptaujā tika noskaidrots, kad pēdējo reizi cilvēki mērījuši asinsspiedienu, noteikuši holesterīna un/vai cukura līmeni asinīs vai veikuši vakcināciju.
2010. gadā veiktajā pētījumā aptaujas dati rādījuši, ka asinsspiedienu pēdējā gada laikā bija mērījuši kopumā 66,9% aptaujāto (attiecīgi 71,9% sieviešu un 61,6% vīriešu). Starp citu, pieaugot vecumam, pieaug arī pēdējā gada laikā asinsspiedienu mērījušo īpatsvars. Turklāt biežāk asinsspiedienam pievērsuši uzmanību aptaujātie ar augstāko izglītību.
Pētījumā noskaidrojies, ka arī uzturam ir sakarība ar izglītības līmeni: jo tas augstāks, jo vairāk uzturā tiek patērēti dārzeņi.
Ievērojami mazāks respondentu īpatsvars (21,5%) katru dienu ēdienkartē iekļauj augļus vai ogas.
Savukārt konditorejas izstrādājumi un saldinātie dzērieni, kuriem ir augsts kaloriju daudzums un zema uzturvērtība, aizvien ir ikdienas uztura sastāvdaļa nozīmīgai respondentu daļai.
Trīs un vairāk dienas nedēļā kūkas un cepumus lieto 31,8% vīriešu un 30,5% sieviešu, konfektes - 27,7% vīriešu un 26,4% sieviešu, bet kokakolu vai limonādi - 15,2% vīriešu un 8% sieviešu. Vīrieši tomēr ir lielāki saldummīļi.
Pozitīvi vērtējami aptaujāto centieni mainīt ēšanas paradumus veselības apsvērumu dēļ. Kopumā gada laikā 28,8% respondentu bija palielinājuši dārzeņu patēriņu uzturā, 19,6% aptaujāto samazinājuši tauku daudzumu un 18,1% respondentu samazinājuši cukura lietošanu. Jāatzīmē, ka ēšanas paradumus biežāk maina sievietes un cilvēki ar augstāku izglītības līmeni.