Tehniski nedaudz labāk apgādāta ir premjerministre Jūlija Timošenko, kuras rīcībā ir divas nelielas lidmašīnas, bet viņas sāncensim Viktoram Janukovičam - tikai viena. Toties V.Janukovičs var lepoties ar atrašanos priekšgalā gan bukmeikeru, gan sociologu aptaujās.
Partijas BJUT (Jūlijas Timošenko bloks) līdere pirms izšķirošās nobalsošanas devusies uz valsts rietumiem un centrālajiem apgabaliem, mēģinot saņemt atbalstu no nacionāli orientētajiem ukraiņiem, bet Reģionu partijas vadītājs pabijis austrumos un dienvidos, tiekoties ar iedzīvotājiem, no kuriem prāva daļa runā krieviski.
Eksperti norāda, ka premjerei ļoti būtiski esot iegūt nacionāli orientēto vēlētāju atbalstu, kas pirmajā kārtā balsojuši par citiem kandidātiem, tajā skaitā līdzšinējo valsts galvu Viktoru Juščenko.
Laikraksts Deņ pauž viedokli, ka V.Janukovičs, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, esot zaudējis atbalstītājus savos tradicionāli lojālajos apgabalos. Ierindas vēlētājs redzot, ka vara tur jau ilgi piederot reģionāļiem, bet dzīve aizvien tikai pasliktinoties.
Tam apstiprinājums bijis arī nesenais nevērības izraisītais traģiskais skābekļa balona sprādziens Luganskas pilsētas slimnīcā, kurā gāja bojā 16 cilvēku.
Daudzo vietējo televīziju kanālos politiskajos šovos aktīvi piedalās abu kandidātu partijas biedri un atbalstītāji, bet abu prezidenta amata pretendentu tikšanās televīzijā diezin vai notiks.
Neraugoties uz likumā noteikto kārtību, ka pirms valsts galvas vēlēšanu otrā raunda jārīko šāda tikšanās tiešajā ēterā, V.Janukovičs izmantojis iespēju un tomēr atteicies no šādas diskusijas.
Ierindas vēlētāji, kas atbalsta J.Timošenko, ironiski apgalvo, ka viņš baidoties diskutēt ar oponenti. Reģionu partijas pārstāvji televīzijā Inter norādīja, ka V.Janukovičs savu programmu jau esot pilnībā izklāstījis.
Kā uzskata televīzijas ICTV politiskā šova vadītājs Andrejs Kuļikovs, šajās vēlēšanās maza loma ir kandidātu aizstāvētajām ideoloģijām. Būtiskāko lomu spēlē viņu personības.
«Tā ir cīņa starp oligarhu grupām, kas stāv aiz Timošenko un Janukoviča,» Dienai stāstīja A.Kuļikovs. Neesot lielas atšķirības, kurš no viņiem gūst uzvaru. Galvenās grūtības jaunajam prezidentam sagādāšot sadarbība ar premjeru un ar neveiksmīgi strādājošo parlamentu, kas joprojām nav apstiprinājis valsts budžetu. Ļoti iespējams, ka jaunas parlamenta vēlēšanas tiek sarīkotas jau maijā.u