Ja tie patiešām bija dārgakmeņi, būtu gūti ļoti spēcīgi pierādījumi apsūdzībām, ka Č. Teilors savulaik kaimiņvalsts Sjerraleones dumpiniekiem pārdevis ieročus apmaiņā pret neapstrādātiem dimantiem.
Nezināmā dāvana
N. Kempbela tiesas zālē ieradās ar nokavēšanos, bija ļoti nosvērta un uz prokurora jautājumiem atbildēja bez apdomāšanās. Viņa stāstīja, ka naktī pēc pusdienām, kas notika 1997. gada septembrī, viņu pamodinājuši klauvējieni pie viesnīcas istabas durvīm. Pie viņas ieradušies divi vīrieši, kuri modelei pasnieguši nelielu sainīti, sacījuši, ka tā ir dāvana, bet nav paskaidrojuši, kas tieši.
N. Kempbela tikai no rīta apskatījusi maisiņa saturu. «Tur bija daži akmentiņi. Mazi netīri akmentiņi,» viņa stāstīja savā liecībā. Pie brokastu galda viņa par dīvaino dāvanu pastāstījusi savai toreizējai aģentei Kerolai Vaitai un amerikāņu aktrisei Miai Ferovai. Viņas sacījušas, ka tie noteikti ir dimanti, kurus dāvinājis Č. Teilors.
Vēlāk viņa akmentiņus atdevusi toreizējam N. Mandelas labdarības fonda direktoram Džeremijam Retklifam, taču organizācija taisnojās, ka nekādus dārgakmeņus nav pieņēmusi.
To, ka N. Kempbela, iespējams, saņēmusi neapstrādātus dimantus, izmeklētāji uzzināja pēc M. Ferovas paziņojuma. Ilgu laiku bijusī modele to noliedza un atteicās ierasties tribunālā uz noklausīšanos, tomēr jūlijā viņa piekrita sniegt liecību, jo tiesneši brīdināja, ka viņu var tiesāt par necienīgu izturēšanos pret tiesu, raksta AP. Tribunālam N. Kempbela sacīja, ka iepriekš noliegusi akmeņu saņemšanu, jo baidījusies par savu ģimeni: «Es lasīju internetā, ka Č. Teilors nogalinājis tūkstošiem cilvēku.»
Tipisks diktators
Č. Teilors ir tipisks nabadzīgas, bet derīgajiem izrakteņiem bagātas Āfrikas valsts bijušais līderis. Astoņdesmito gadu sākumā viņš kalpoja asinskārajam diktatoram Semjuelam Doe, bet tad Č. Teiloram vajadzēja bēgt uz ASV, jo atklājās, ka viņš no valsts kases bija piesavinājies gandrīz miljonu dolāru (530 tūkstošus latu).
ASV viņš tika arestēts un notiesāts, tomēr 1985. gada septembrī viņam izdevās izbēgt no stingri apsargātā cietuma un pamest valsti. Nākamais Libērijas līderis devās uz Lībiju, kur tika apmācīts kara mākslā. 1989. gada Ziemassvētkos viņa vadītais kaujinieku grupējums iebruka Libērijā. 1990. gadā viņš jau kontrolēja lielāko daļu valsts.
Cīnoties par varu dzimtenē, Č. Teilors no 1991. līdz 2001. gadam palīdzēja arī Sjerraleones nemierniekiem, piegādājot tiem ieročus, pretī viņš saņēma tā sauktos asiņainos dimantus.
2003. gadā Č. Teilors atkāpās no 1997. gadā vēlēšanās iegūtā prezidenta amata un aizbēga uz Nigēriju, bet 2006. gadā tika arestēts un nodots tiesai.