Pašlaik Krievija sadalīta 11 laika joslās, sākot no Austrumeiropas zonas (Griničas laiks +2 stundas - Kaļiņingradas apgabalā) līdz Kamčatkas laika zonai (Griničas laiks +12 stundas). Tādējādi laika atšķirība starp Maskavu un valsts tālākajiem austrumu reģioniem ir deviņas stundas. Viena no izskanējušajām idejām ir sadalīt Krieviju četrās laika joslās.
Seko Ķīnas piemēram
Daži zinātnieki jau izteikuši šaubas par izteikto priekšlikumu. Maskavas Universitātes Ģeogrāfijas fakultātes dekāns Nikolajs Kasimovs uzskata, ka jautājums ir pamatīgi jāizpēta. «Es vispār biju pārsteigts, kad izdzirdēju, ka prezidents par to runā. Neviens tā arī nepaskaidroja, kādēļ tas nepieciešams,» neizpratni pauž N.Kasimovs.
Sevi par idejas iniciatoru uzskata Piejūras novada Likumdevēju padomes deputāts Genadijs Lazarevs no partijas Vienotā Krievija. Septembrī viņš uz Maskavu esot nosūtījis priekšlikumu. Deputāts no Vladivostokas atzīst, ka viņu iedvesmojis Ķīnas piemērs. Ģeogrāfiski trijās laika joslās izvietotā Ķīna dzīvo pēc galvaspilsētas Pekinas laika.
Klusā okeāna stratēģisko pētījumu centra direktors Mihails Terskijs domā, ka Ķīnas piemērs Krievijai neder. «Ķīnā ir administratīva ekonomika,» paskaidro M.Terskijs. «Varbūt Vienotās Krievijas iniciatīvas mērķis ir pie mums izveidot analogu partijas vadības modeli?»
Dabu neapmānīsi
Krievijas Zinātņu akadēmijas Medicīnas un bioloģijas problēmu institūta līdzstrādniece Svetlana Stepanova ir pārliecināta, ka ir iespējams samazināt laika joslu skaitu. Viņa piedāvā ieviest «administratīvās laika joslas», kuru laiks no reālā atšķirtos par divām trim stundām. Šādas joslas Krievijas teritorijā, pēc zinātnieces aprēķiniem, var būt ne vairāk kā septiņas. Vienlaikus S.Stepanova atzīst, ka «tas nozīmēs gaišā diennakts laika samazināšanos un to negatīvi var pieņemt cilvēki».
«Skaidrs, ka laika joslu skaitu var samazināt,» stāsta politologs Dmitrijs Oreškins. «Tomēr pastāv pilnīgi objektīvas ģeogrāfiskas likumsakarības, no kurām neizbēgt, - kad saule lec virs Kuriļu salām, Maskavā vēl ir nakts, un vienots laiks Krievijā šo kārtību neizmainīs.»
Krievijas Ģeogrāfijas biedrība savā interneta mājaslapā uzdevusi jautājumu, vai laika joslu samazināšana vispār ir nepieciešama. Lielākā daļa aptaujas dalībnieku atbildējuši noliedzoši.