163 miljonus dolāru (83 miljoni latu) vērtās zondes uzdevums ir nosēsties uz Fobosa un savākt tā grunts paraugus, kas pēc tam tiktu nosūtīti pētniekiem uz Zemes. Zinātnieki cer, ka iegūtais materiāls ļaus izzināt vairāk par Sarkanās planētas lielāko pavadoni, kas, pēc daudzu domām, patiesībā ir Marsa gravitācijas notverts asteroīds. Krievijas pēdējo gadu ambiciozākās kosmosa misijas plānotais ilgums ir trīs gadi.
Misijas vadītāji cer, ka inženieriem izdosies atdzīvināt Fobos-Grunt un tā varēs turpināt ceļu uz Marsu. «Esmu sarūgtināts. Ļoti žēl, ka tā ir noticis, bet tās ir sekas cilvēku trūkumam. Daudz jaunu cilvēku izstrādāja šo projektu. Tas ir pieredzes trūkums, mēs sākām strādāt gandrīz no pilnīgi nekā,» misijas vadītājs Aleksandrs Zaharovs sacīja aģentūrai Reuters. Kopš Padomju Savienības sabrukuma Krievijas kosmosa nozare ir piedzīvojusi daudzkārtēju finansējuma samazinājumu un masveidīgu speciālistu aizplūšanu.
Ja cerības nepiepildīsies, tad šī būs pēc kārtas jau 17. Padomju Savienības/Krievijas Marsa izpētes misija, kas nav sasniegusi izvirzītos mērķus.