Tikmēr Krievija un Baltkrievija pirms gada parakstīja vienošanos par AES būvniecību Baltkrievijā (Astravjecā) tuvu Lietuvas un Latvijas robežai. Vēl viena jauna AES iecerēta Kaļiņingradā.
Projekta stratēģiskais partneris ir Japānas, ASV kopuzņēmums Hitachi/ General Electric Nuclear Energy, kura piedāvājums paredz uzbūvēt Lietuvas pilsētā Visaginā kodolreaktoru ar 1300 megavatu jaudu, kas gadā spētu saražot 10,3 teravatstundu elektroenerģijas. Paredzams, ka AES celtniecība varētu ilgt aptuveni piecus gadus un noslēgties ap 2022. gadu, bet stacijas darba mūžs būs 60 gadu.
Pašlaik lielākās neskaidrības ir par Visaginas projekta ekonomisko pamatojumu - nav zināmas stacijas izveides kopējās izmaksas, kā arī nav skaidrs, cik maksās stacijā saražotā elektroenerģija. Latvija un Igaunija, kuru energobilance ir samērā stabila, paziņojušas, ka Visaginas projektā iesaistīsies tikai uz ekonomiska izdevīguma pamatiem, proti, ja Lietuvā saražoto elektroenerģiju tās iegūs par pašizmaksu un varēs pārdot Nord Pool Spot biržā. Latvijas paredzamais ieguldījums varētu būt viens miljards eiro, kaut arī šis skaitlis varētu mainīties. Latvija un Igaunija pagaidām atteikušās parakstīt koncesijas līgumu ar Lietuvu, kura parakstīšanu Lietuva uzstāj jau jūnija beigās. Šobrīd diskusija atrodas pirmsprojekta apspriešanas stadijā, un Latvija nav vēl parakstījusi nevienu saistošu dokumentu. Pamata saistošo līgumu par paša projekta reālu uzsākšanu paredzēts noslēgt ne ātrāk par 2014. gadu.