Bet lielākā pasākuma daļa bija veltīta Medicīnas muzeja patrona, profesora - ķīmiķa un zinātņu vēsturnieka - Jāņa Stradiņa 80 gadu jubilejas garīgo dāvanu - grāmatas un izstādes - «attīšanai».
«Centos būt ļoti cītīga skolniece,» atverot izdevniecībā Jumava iznākošo grāmatu Jānis Stradiņš. Ceļš cauri laikiem, teica tās autore žurnāliste Līga Blaua. Šis nav pirmais gadījums, kad viņas interviju sērijas žurnālā Ieva ir pāraugušas portretgrāmatās. Līdz šim jaunākā bija pagājušā gada maijā izdotā kultūras personībām veltītā grāmata Dzīves līkloči. «Man zvanīja Džemma Skulme un teica, ka grāmata ir sakomponēta meistarīgi,» pastāstīja Jānis Stradiņš. Par Džemmu Skulmi 2009. gadā iznāca Līgas Blauas grāmata Džemma Skulme. Nospiedumi.
«Zinātne ir sfēra, kas parasti izpaliek no publikas uzmanības», vairāk raksta par māksliniekiem, aktieriem, kultūras darbiniekiem. Akadēmiķim, iznākot grāmatai, vislielākais prieks ir par to, ka tiks popularizēta zinātne. Sākot darbu pie grāmatas, J. Stradiņam bijuši vairāki nosacījumi - lai centrā nav tikai viņa personība, bet lai tas ir visas dzimtas stāsts. Otrām kārtām - lai liela daļa uzmanības būtu veltīta zinātnes attīstībai Latvijā un būtiskām personībām.
J. Stradiņš autorei lūdzis studēt ne vien viņa mūža 80 gadus, bet arī Latvijas Organiskās sintēzes institūta vēsturisko attīstību un ar to saistītās būtiskās personības. Līgas Blauas žurnālistiskais talants un spēja smagnēji akadēmisko informāciju «sadalīt pa gabaliņiem», Stradiņaprāt, ir veiksmīgi spējis popularizēt grūti atdzīvināmo zinātnes jomu. «Grāmata ir sieviešu auditorijai,» atzina akadēmiķis, izsaucot draudzīgus smieklus pasākuma «sieviešu auditorijā». «Esmu novilkusi akadēmiķi līdz savam līmenim,» Līga Blaua ir pieticīga, «bet es domāju, ka mans līmenis ir tautas vidējais līmenis, kas šo grāmatu lasīs.»
Savukārt Paula Stradiņa vēstures muzeja darbinieces Ritas Grāvītes veidotajā izstādē (līdz 17. maijam) J. Stradiņš atklājas trīs darbības sfērās - mantinieks, zinātnieks un pilsonis. Tās tapšanā atsaucīgi piedalījies arī pats akadēmiķis, veltot ekspozīcijai lielu daļu no apbalvojumiem, goda zīmēm un grāmatām.