Kas tieši noticis ar bērnu un kāds bija nāves cēlonis, policija nekomentē, vien norāda, ka nozīmētas vairākas ekspertīzes, nozieguma apstākļus noskaidrojot izmeklēšanas gaitā. Zināms, ka aizturēta bērna māte, 1981. gadā dzimusi sieviete.
Kā Dienai stāsta Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes sabiedrisko attiecību pārstāve Ieva Sietniece, «bērns miris varētu būt dažus mēnešus, katrā ziņā ne ilgu laiku». Pagaidām policijai izdevies atrast tikai bērna galvaskausu.
Policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 141. panta 2. daļas - par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējams saglabāt sevi mazgadības, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī.
Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Tukuma novada bāriņtiesas priekšsēdētāja p. i. Antra Dzelme Dienai saka - «zinājām šo ģimeni, tā bija gan bāriņtiesas, gan sociālā dienesta uzraudzības lokā». Abi šie dienesti regulāri apmeklējuši sievieti ar bērnu, šogad pie viņas viesojušies janvārī un pēc tam aprīlī, kad konstatēja, ka bērns nav mājās. Ģimene uzskatīta par nelabvēlīgu, taču A. Dzelme saka: «Nevarēja iedomāties, ka tur varētu notikt tāda traģēdija.»
Puisēns, kura mirstīgās atliekas atrastas, bija sievietes jaunākais, bet ne vienīgais bērns.
Viņai ir vēl trīs bērni - viens dzīvo turpat kaimiņos pie aizbildnes, bērna vecāsmātes, jo mātei atņemtas aprūpes tiesības, divi - pie tēva, kurš dzīvo atsevišķi no bērna mātes citā pilsētā. Par bērniem tēvs rūpējoties, Diena uzzināja bāriņtiesā.
Vecāki vienojušies, ka šie abi bērni dzīvos pie tēva. Tiesa, A. Dzelme uzsver - situācija nebija tāda, lai atņemtu sievietei aprūpes tiesības uz jaunāko bērnu.
Viņas problēma neesot bijusi alkohols vai narkotikas. A. Dzelme tieši neizsakās, taču no viņas teiktā var saprast, ka sievietei vajadzēja labāk aprūpēt bērnu. Taču tādēļ arī bāriņtiesa regulāri apmeklējusi ģimeni, sievietei palīdzējusi arī bērna vecmāmiņa.