Šāds lēmums ir sekas skandalozajam līgumam, ko abi diskvalificētie parakstīja 1999. gada 25. augustā. Krietni vēlāk, jau 2011. gada februārī, FIFA ieskaitīja Platinī kontā divus miljonus Šveices franku (1,85 miljonus eiro), un tam darījumam nav nekāda juridiska pamatojuma. «Ne savā rakstiskajā paskaidrojumā, ne noklausīšanās laikā Blatera kungs nespēja sniegt juridisko pamatojumu šādam maksājumam. Viņa paskaidrojums par mutisku vienošanos tika klasificēts kā nepārliecinošs, un komiteja to noraidīja,» teikts FIFA paziņojumā. Papildus diskvalifikācijai abiem piespriests arī naudas sods. Blateram jāšķiras no 50 tūkstošiem Šveices franku (46 tūkstoši eiro), bet Platinī - no 80 tūkstošiem (74 tūkstoši eiro).
Praksē tas nozīmē to, ka tuvākajā laikā divas ietekmīgās struktūras pasaules futbolā - FIFA un UEFA - tiks pie jauniem vadītājiem. Par FIFA prezidenta amata atbrīvošanu kļuva zināms jau vasaras sākumā, kad tikai dažas dienas pēc atkārtotas ievēlēšanas amatā Blaters paziņoja par demisiju un aicināja gatavoties ārkārtas vēlēšanām, kurās tiktu izraudzīts jaunais organizācijas vadītājs. Par galveno pretendentu uz Blatera krēsla pārņemšanu tika uzskatīts tieši Platinī, taču nu viņa diskvalificēšana nozīmē, ka uz FIFA prezidenta amatu ir palikuši vairs tikai pieci leģitīmi kandidāti: FIFA viceprezidents Ali bin Huseins no Jordānijas, Āzijas Konfederācijas prezidents Salmans bin Ibrahims Al Kalifa no Kataras, francūzis Žeroms Šampaņs, kurš kādreiz bija FIFA amatpersona, uzņēmējs no DĀR Tokjo Seksveils un UEFA ģenerālsekretārs itālietis Džanni Infantīno. Jaunais FIFA prezidents tiks izraudzīts nākamā gada 26. februārī Cīrihē.
«Es cīnīšos par sevi un par FIFA,» pēc diskvalificēšanas no futbola aktivitātēm pirmdien preses konferencē sacīja Blaters, paužot gatavību pierādīt savu nevainīgumu Sporta Arbitrāžas tiesā (CAS). Tiek ziņots, ka arī Platinī savu vainu noliedz un grasās vērsties CAS. UEFA paziņojumā teikts, ka tā «ņem vērā FIFA Ētikas komitejas lēmumu diskvalifcēt Platinī» un ka «dabīgi, ir ļoti vīlusies par šādu lēmumu, kas noteikti tiks apstrīdēts». Tāpat UEFA paziņojumā pausts atbalsts Platinī tiesībām cīnīties par savas aptraipītās reputācijas atjaunošanu.
Latvijas Futbola federācija (LFF) allaž atbalstījusi Platinī un Blatera kandidatūras atbildīgajiem amatiem, ko nav slēpuši. LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis sarunā Dienai norādīja, ka juridiskā ziņā līgumi bija jānoformē kā pienākas, jo Platinī patiešām tajā laikā reāli strādāja FIFA organizācijā. «Vai viņa atalgojums par konsultatīvo darbu bija adekvāts? (Iesmejas.) Mums visiem, tā, protams, ir liela nauda.»
LFF ģenerālsekretārs nesteidzas nosaukt, kuru no FIFA prezidenta kandidātiem atbalstīs, taču norādīja, ka pašreizējais UEFA ģenerālsekretārs Infantīno ir viņiem zināms. «Viņš ir plāns B: spēcīgs darbinieks, kurš sevi gadu gaitā jau pierādījis. Viņa zināšanas par futbolu nav apšaubāmas, bet vai viņš ir gatavs būt līderis? Pašlaik FIFA vadītājam nepieciešams tāds cilvēks, kas spēs vienot visas konfederācijas. Nevarētu teikt, ka tās šķeļ FIFA, bet... Visiem jādarbojas vienota mērķa labad,» galvenos kritērijus kandidātu sijāšanā nosauca Mežeckis. Starp citu, Infantīno ir Šveices kluba Sion, kurā spēlē Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins, līdzjutējs, kurš allaž apjautājoties, kā klājas ilūkstietim. Tā teikt, zināms cilvēks.