Tas ir jautājums, ko uzdod daudzi Vienotības biedri. Uzdod jautājumus - kas notiks tālāk, kā rīkosies Vienotības vadība, ko darīs šie konkrētie cilvēki? Tāpēc varētu piekrist arī Dienā citētajiem mūsu biedriem, kas apšauba biedrības veidotāju rīcību. Sākumā likās - kas tur biedrība? Arī citi Vienotības biedri ir iestājušies citās biedrībās, bet minētās biedrības mērķi ir līdzīgi Vienotības mērķiem. Tomēr neviens no viņiem nav tik aktīvi komunicējis un nav pieteicies vadīt valdību - kā Repšes kungs. Tas liecina par to, ka mēs ilgstoši nevarēsim nelikties par šo biedrību ne zinis. Rīgas nodaļas biedri gribēja uzdod jautājumus Edgaram Jaunupam, šos jautājumus viņam gribēja uzdot Rīgas domes Vienotības frakcija, kuras biedrs viņš ir. Diemžēl viņš nevarēja atnākt un jautājumi palika neatbildēti. Likās, ka tas it kā ir nevainīgi, līdz brīdim, kamēr viņi tiešām nodibina partiju. Tagad liekas, ka tā tomēr nevarēs, jo tā nedara. Tas, ka biedrība aktualizē ekonomiskos jautājumus, nav slikti, bet…
Pirms pāris dienām Dienas rītā Edgars Jaunups izteica kritiku Vienotībai, ka tā pēdējā laikā ir pārāk daudz aizrāvusies ar nacionālajiem jautājumiem un par maz domā par attīstības jautājumiem.
Runājot par šiem diviem jautājumiem - nacionālo un ekonomiku - nedomāju, ka kāds no tiem ir mazsvarīgs. Ja mēs tagad pateiksim, ka nacionālais jautājums nav būtisks un mums ir pilnīgi vienalga, cik valsts valodu ir Latvijā, tas arī nebūs pareizi. Iespējams, nacionālais aspekts ir vairāk izvirzījies referenduma dēļ. Bet ne mēs bijām referenduma iniciētāji, ne mēs vēlējāmies, lai tas būtu. Es pat joprojām domāju, ka referendums ir kauna traips un nav bijis izdevīgs nevienam. Bet tāda bija situācija. Taču šobrīd tiešām ir jāstrādā. Nupat viens mūsu kolēģis teica, ka viņš pārcēlis savu ražošanu no Latvijas uz Vāciju un tas esot ļoti vienkārši izdarāms. Tas ir ļoti bīstams signāls, kas liecina, ka mums ir vairāk jāskatās uz ekonomiku. Mums - gan politiķiem, gan arī žurnālistiem - būtu vairāk jācīnās, lai Latvijā būtu patīkama vide un cilvēki nepārceltu savu ražošanu prom uz citām valstīm.
Vai rudenī SC bija jāņem valdībā, vai Vienotība vienā dienā nenožēlos, ka to nedarīja?
Nedomāju, ka pareizākais tagad būtu kāpties atpakaļ - šaustīt sevi un birdināt pelnus uz galvas. Mums ir rīcībspējīga valdība, kurai ir vairākums Saeimā. Tikai pati valdība ar savu darbu parādīs - vai tā ir bijusi pareizā izvēle vai ne.
Vai 16. martā Nacionālās apvienības pārstāvjiem būtu jāiet gājienā, vai jums kā Vienotībai tas ir vienalga?
Nedomāju, ka mums ir vienalga. Ministru prezidents, veidojot šo valdību, ir definējis, ka ministri nedrīkst iet 16. marta gājienā. Ja Ministru prezidents tā ir teicis, tad, domāju, viņš rīkosies līdz galam. Un nevajag aizmirst, ka Ministru prezidentam ir tiesības atbrīvot jebkuru ministru no amata.
Kā jūs vērtējat Leonīda Loginova darbu ostas pārvaldnieka amatā?
No vienas puses, mums ir brīva prese, un piekrītu, ka jautājumi rodas. No otras puses, mēs tagad publiski apspriežam liela uzņēmuma vadītāja darbu aspektā, kāpēc viņš nav noņemts un vai viņu noņems. Tas izskan arī ārpus mūsu valsts robežām. Bet mūsu Rīgas osta ļoti aktīvi konkurē ar citām ostām. Tas ir ļoti nopietns jautājums, kas nedara godu ne tikai iekšvalstiski, bet var draudēt ar kravu zaudējumiem Rīgas ostai. Kas ir Loginova stiprās puses? Viņš ir ļoti ilgi strādājis ostā. Mums ir dažas amatpersonas, kuras ir teikušas, ka tūlīt noņems Loginovu, bet paši sen vairs nav amatos, bet viņš joprojām ir. Loginovs ir starptautiski atzīts cilvēks ostu vidē, starptautiskajā asociācijā. Viņš pats ir nācis no jūrniecības un pārzina to drēbi līdz galam. Negatīvā lieta ir šis melnais plīvurs, kas ir apkārt ostai un netiek nekādi izvējots, ka tas nav tik melns.
Sakiet, kā brīvostas valdes loceklis Ēriks Škapars var objektīvi vērtēt ostas pārvaldnieka darbu, ja ostā darbā ir pieņemts viņa dēls Mārtiņš Škapars?
Es neesmu bijis šajā sarunā klāt, nezinu, vai tā ir bijis vai pats pilngadīgais cilvēks ir gājis un pieteicies kā savādāk. Tas ir jāprasa viņam pašam vai Škapara kungam. Mums Vienotībā ir ētikas komisija, ja viņi izlems skatīt šo jautājumu, viņi skatīs.