Sešos no rīta arī mēs dodamies apraudzīt murdus, tikai ne jau nelegāli. Satikšanās pie Lielā Kristapa. Braucu turp ar taksi, secinu, ka ārā gaisa temperatūra ir nulle grādu… Nokļuvuši pie zvejniekiem, uzzinām, ka viņi tik agri tagad brauc tāpēc, ka vēlāk murdus vilkt nav iespējams lielās straumes dēļ - to rada HES slūžu atvēršana.
Laši nav vienīgie, kas Rīgas centrā trāpās zvejnieku tīklos, - ir bijuši arī divriteņi, iepirkumu ratiņi. Reiz trāpījušies tramvaja vadi, tos zvejnieki aizveda nodot, un par iegūto naudu sanākušas nelielas svinības - divas tortes un divas melnā balzama pudeles. Arī kāds maluzvejnieks, mukdams no murdu saimniekiem, ar rokaspulksteni aizķēries aiz murda un bijis spiests pulksteni atstāt, lai pats varētu izsprukt.
Noķertie laši tiek ielikti lielā mucā. Tajā tos ved uz koka krātiņu, kas peld Daugavā labi redzamā vietā. Kad sazvejots pietiekams daudzums lašu, pie zvejniekiem ierodas Tomes zivaudzētavas darbinieki un noslauc gan lasenes, gan lašu tēviņus. Tā kā dabiska lašu migrācija Daugavā vairs nav iespējama, kopš uzcelts Rīgas HES, Tomes zivaudzētavas darbu lašu krājumu atjaunošanā atbalsta Latvenergo. Tome regulāri maijā ielaiž Daugavā tūkstošiem mazu lasēnu jeb smoltu. Pēc divu gadu prombūtnes Baltijas jūrā tie atgriežas «dzimtajā» Daugavā jau gana trekni, lai nārstotu.