Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Lielgabals noderēs ne tikai Londonā

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pāru izloze pēdējos gados nav bijusi oriģināla, jo allaž ir viens superpāris. Pērn tāds bija Liverpool - Chelsea, vēl pirms gada AS Roma - Manchester United (MU), bet šogad Londonas Arsenal - Barcelona. Otrdien un trešdien tiks aizvadītas pirmās spēles, un nav grūti prognozēt, ka uzvarai divu spēļu summā ne tikai Arsenal, bet arī Minhenes Bayern un Maskavas CSKA futbolistiem talkā būs jāņem lielgabals.

Bayern - MU. Ja neapturēs līderus, klāsies plāni - to var attiecināt uz abām komandām. Vācijas čempionāta vicelīderu sastāvā pēdējās nedēļās zibeņo holandietis Arjens Robens - 10 vārtu 19 bundeslīgas spēlēs. Taču Anglijas čempioni pretī liek ne tikai bombardieri Veinu Rūniju - 26 vārti 29 spēlēs premjerlīgā -, bet arī saliedētāku aizsardzību ar līderiem Vidiču un Ferdinandu. Bieži tiek atgādināts 1999. gada fināls, kurā Bayern izlaida uzvaru spēles pieliktajā laikā tieši pret MU (1:2). To izsāpēt bavāriešiem laikam nebūs lemts nekad.

Lyon - Bordeaux. Francijas klubu duelī nedaudz augstāk jāvērtē čempiona Bordeaux izredzes, kam vairāk stabilitātes aizsardzībā, taču starpība meistarībā nav tik liela, lai Lyon izredzes vērtētu ievērojami zemāk.

Arsenal - Barcelona. Londonas klubs nodēvēts par lielgabalniekiem, tāpēc arī tāda atkāpe ievadā. Nepamet sajūta, ka komandas ceturtdaļfinālā tiekas mazliet nepelnīti, jo šosezon tiešām rāda lielisku futbolu sintēzē ar rezultātu. Latvijas valstsvienības aizsargs Kaspars Gorkšs, kurš maizi pelna Londonas QPR, nav Arsenal cienītājs, taču šosezon pat viņam iepatikusies komandas spēle. «Arsenal izdodas apvienot divas labas lietas - spēlēt skaisti un uzvarēt. Tiesa, jāspēlē pret čempionu Barcelona…» Gorkšs par 70% ir pārliecināts, ka uzvarēs Spānijas čempioni.

Inter - CSKA. Krievijas kluba iekļūšana ceturtdaļfinālā jau ir pārsteigums. Milānas klubs ir favorīts.