Rīgā +20 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Liepājā nedraudzīgs neizšķirts

Abos turnīra tabulas galos situācija saasinājusies. Kad līdz SMScredit.lv Latvijas futbola virslīgas beigām atlikušas vairs tikai piecas spēļu kārtas, līdzjutēji var nodungot dziesmiņu: tabula ir miglā tīta no abām pusēm, bet pa vidu - skaidrs. 31. kārtas centrālajā mačā Liepāja savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Ventspili.

Kurzemes komandu divcīņā svētdien Liepājā likme bija vēl augstāka, nekā ierasts, jo ventspilnieki turpina cīņu par titulu ar Skonto, kuru pirms kārtas apsteidza par punktu, savukārt liepājnieki turpina ķert bronzas godalgu pozīciju, turklāt neaizmirst, ka atrodas uz robežas, lai iegūtu ceļazīmi uz eirokausiem. Visticamāk, tas lika abu komandu futbolistiem lielāko spēles daļu vispirms domāt par savu vārtu drošību un tikai pēc tam meklēt laimi pretinieku pusē. Līdz pārtraukumam gan katrai no komandām bija pa lieliskai izdevībai atklāt rezultātu, taču pēc FK Ventspils aizsarga Antona Kurakina brīvsitiena bumba trāpīja pa vārtu pārliktni, savukārt FK Liepāja vienīgais leģionārs argentīnietis Kristians Toress pēc efektīgas «sieniņas» izspēles ar Māri Verpakovski netrāpīja pretuzbrukumā. Starp citu, liepājnieku spēlējošajam prezidentam Verpakovskim tā bija debija komandas pamatsastāvā.

Arī otrā puslaika sākumā komandām momentu nebija daudz, taču spēle «uzsprāga» pirmās stundas beigās, kad vispirms lielisku iespēju neizmantoja mājinieki, uzreiz pēc tam Simons Pauļus izvirzīja vadībā viesus, bet dažas minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca nesen pirmo reizi uz izlases treniņiem izsauktais Jānis Ikaunieks. Vārtu guvumu iedvesmoti, abu komandu futbolisti turpināja aktīvi uzbrukt, turklāt spēles beigās FK Ventspils sarīkoja pamatīgu ofensīvu, taču rezultātu mainīt ne vieniem, ne otriem vairs neizdevās.

Kārtas pēdējā spēlē pirmdien Skonto futbolistiem būs iespēja pēc dažu dienu pārtraukuma atgūt vadību turnīra tabulā, taču uzdevums nebūs viegls, jo sava divu zaudējumu sērija jāpārtrauc pret sīksto FK Jelgava, kas turpina cīņu par godalgām, turklāt pēdējās spēlēs ļoti reti pamanās ielaist vārtus.

Citā svarīgā spēlē - par vietas saglabāšanu Latvijas futbola elitē - Jūrmala savā laukumā ar 1:0 pārspēja Metta/LU komandu - Andreja Kančeļska vadītā komanda ieķērās pēdējā cerību salmā, kura vilkšanā gan joprojām neliels pārsvars ir «studentiem», bet viņi palaida garām iespēju atņemt jūrmalniekiem cerību jau tagad. Nu Jūrmalas deficīts attiecībā pret Mettu ir vairs tikai divi punkti. Jāatgādina, ka 10. vietas ieguvēja automātiski pamet virslīgu, savukārt 9. vietas īpašnieci uzreiz pēc čempionāta beigām gaidīs pārspēles ar 1. līgas otru labāko komandu.

Jūrmala izmantoja savu iespēju uzlabot garastāvokli pirms sezonas izšķirošajiem mačiem, turpretim otrs kūrortpilsētas klubs Spartaks to palaida vējā. Zaudējums ar 0:1 Daugavpilij nozīmē, ka no cerībām uz pakāpšanos turnīra tabulā var atvadīties. Uzvaras gadījumā vēl varētu pacīnīties par 5. vai pat 4. vietu, bet laikam jau komanda nebija pietiekami «izsalkusi» un sen jau samierinājusies ar 6. vietu.

SMScredit.lv virslīga, 31. kārta
Jūrmala - Metta/LU 1:0 (Montalvo 50. (11 m.)), Daugavpils - Spartaks 1:0 (Catlakšs 18.), Daugava Rīga - Daugava 1:4 (Savens 81. - Kozlovs 4., 49., Kosmačovs 69., Kucenko 71.), Liepāja - Ventspils 1:1 (J. Ikaunieks 66. - Pauļus 59.), 29.IX 18.00 Skonto - FK Jelgava