«Ne tāpēc, ka tas ir mūsu maizes darbs, bet tāpēc, ka tas ir kas augstāks, tā ir tautas garīgā veselība,» akcijas ideju pamato LSO mākslinieciskais vadītājs un akcijas iniciators Imants Resnis. Viņš atzīst, ka «pret kultūru tiek izvērsts genocīds», jo bez kultūras nav nācijas, bez kultūras, uzsver maestro, nebūtu izveidota Latvijas valsts.
Koncerts notiks Liepājas teātrī, kas savu atbalstu pauž, atverot durvis ikvienam skatītājam gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. «Politiķi mēdz radīt iespaidu, ka cilvēki, kas spēlē teātri, operu vai mūziku, apēd viņu pensijas. Tā patiesībā ir manipulācija, jo, atņemot to pašu niecīgo pusprocentu no IK kultūrai, neviens neko neiegūs,» - tā I.Resnis. Pat «labajā» 2007.gadā valsts kultūrai atvēlēja 144 eiro gadā, rēķinot uz vienu iedzīvotāju.
Šogad finansējums uz iedzīvotāju ir zem 100 eiro, nākamgad varētu sarukt daudz mazāks. Ar tādu kultūras budžetu Latvija līdzinās Azerbaidžānas un Surinamas līmenim. Savukārt, piemēram, Somijā, kur ir tikai aptuveni divas reizes vairāk iedzīvotāju nekā Latvijā, valsts atbalstu saņem 52 teātri un 25 orķestri. «Ja godīgi, mēs neceram, ka akcija spēs mainīt valsts attieksmi, bet klusēt arī nedrīkstam,» atzina gan I.Resnis, gan teātra direktors Herberts Laukšteins. Galvenais liepājnieku mērķis esot parādīt, ka Latvijā tomēr vēl ir liela daļa veselīgi domājošas sabiedrības, kurai ir vajadzīga mūzika, māksla, teātris. «Mēs neceļam barikādes, neaizstāvamies. Gluži otrādi - mēs atveram durvis, dodam iespēju tautai izlemt - ir vai nav tai vajadzīga māksla,» saka H. Laukšteins. Koncertā skanēs mūzika, kas apliecina - bez pagātnes nav tagadnes, kultūrā nevar būt pārtraukumu. P.Plakida Vēl viena Vēbera opera, Čaikovska svīta Mocartiāna, Alfrēda Šnitkes Moz-Art ᅢᅠ la Haydn.