Rīgā +16 °C
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Liepājnieki pēc principa «ja jāmirst, tad ar mūziku»

Neviennozīmīgi vērtējams Liepājas Metalurga futbolistu iespētais Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas mājas spēlē pret Zalcburgas Red Bull. No vienas puses - prieks par vēju pilsētas pārstāvju centieniem spēlēt acij tīkamu futbolu. No otras puses - statistikas ailītēs pēc gadiem būs redzams tikai bezierunu zaudējums ar 1:4. Tas, cik skaistā spēlē zaudējums piedzīvots, tiks aizmirsts ātri.

«Gribējām nospēlēt cienīgi un, manuprāt, mums tas izdevās,» pēc spēles gandarīts par savu padoto veikumu bija Liepājas Metalurgs galvenais treneris Vladimirs Osipovs.

«Ar rezultātu, protams, neesmu apmierināts, taču spēles kvalitāte bija laba. Godīgi sakot, šī bija viena no labākajām mūsu spēlēm šogad. Par pašatdevi nevienam nav ko pārmest. Līdz pirmajiem zaudētajiem vārtiem viss gāja labi. Pirmā puslaika beigās spēlētāji jau domāja par došanos uz ģērbtuvēm, par ko tika sodīti ar diviem zaudētiem vārtiem. Taču mani priecē, ka otrajā puslaikā turpinājām spēlēt, nenolaidām galvu.»

Uzbrukumā patiešām liepājnieki nospēlēja labi. Prata pieturēt bumbu, regulāri saasinot situāciju pie pretinieku vārtiem, taču aktīva presingošana maksāja daudz kļūdu savā laukuma pusē. Dziļi spēlējošā liepājnieku aizsardzības līnija gan vairākkārt noķēra pretinieku aizmugures stāvokļa slazdā, taču tās dažas reizes, kad neizdevās, Red Bull mājiniekus sodīja ar precīzu sitienu Pāvela Šteinbora sargātajos vārtos. Reizēm aizsardzībā trūka pacietības, liepājnieki metās izklupienos uz bumbu kā mēnessērdzīgie pilnmēness naktī. Tik tehniskiem futbolistiem, kādi ir Red Bull, «izmētāt» aizsargus ir tīrais nieks.

Uzvarētājs divu spēļu summā praktiski jau skaidrs arī pirms atbildes spēles Zalcburgā 21. jūlijā, taču Osipovs cer, ka spēlētājiem Austrijā būs vēlme sevi apliecināt spēcīgāku klubu skautiem.