Ziņojumā teikts, ka uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā - 2012. gadā nodokļos tika nomaksāti 9,4 miljoni latu, kas veidoja 0,22% no visiem valsts budžetā iekasētajiem nodokļiem.
LM darbība būtiski ietekmē arī Liepājas pilsētas budžetu, piemēram, uzņēmuma 2012. gada ieskaitījums pilsētas budžetā ir līdzvērtīgs finansējumam, ko pašvaldība 2012. gadā ir tērējusi pilsētas sociālajiem pabalstiem (2,5 miljoni latu) un visu iestāžu komunālo maksājumu segšanai (1,4 miljoni latu).
Uzņēmums ir lielākais darba devējs Liepājā, kas pilsētas apstrādes rūpniecības izlaidē veido vairāk nekā 62% un nodarbina 6% no pilsētas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Kopējais LM tieši un netieši iesaistīto darbinieku skaits tiek lēsts ap 15 000, kas veido 39% no Liepājas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. LM strādājošo skaits veido 1,9% no visiem apstrādes rūpniecībā nodarbinātajiem un 0,3% no kopumā tautsaimniecībā nodarbināto skaita.
Jau ziņots, ka valdība otrdien vēl nepieņēma lēmumu par piedalīšanos grūtībās nonākušā LM glābšanā, norādot, ka vēlas lielāku uzņēmuma akcionāru aktivitāti problēmu risināšanā.
Valdošās koalīcijas partijas pārstāvošie politiķi uzskata, ka pirms lēmuma pieņemšanas par iespējamo atbalstu LM nepieciešams ļoti rūpīgi izvērtēt situāciju, un piekrīt, ka vajadzīga lielāka uzņēmuma akcionāru aktivitāte problēmu risināšanā. Uz to, ka LM glābšanā ir jāiesaistās uzņēmuma akcionāriem, norādījis arī Valsts prezidents Andris Bērziņš un uzsvēris, ka, spriežot par valsts un valdības atbildību, jāņem vērā, ka tiek spriests par nodokļu maksātāju naudu, kura tiktu novirzīta LM attīstībai. «Iepazīstoties daļēji ar sagatavoto plānu, es neredzu tur esošo akcionāru dalību, kas šajā gadījumā tomēr būtu izejas punkts,» norāda A. Bērziņš. LETA