LTV7 ziņu galvenā problēma esot «svaidīšana pa programmu», kas arī neļaujot veidoties patstāvīgai auditorijai. Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta vadītājs Dzintris Kolāts atklāj, ka tuvākajās nedēļās esot gaidāmi daži uzlabojumi, taču nosaukt konkrētus mērķus viņš atturas.
«Pirmkārt, tās ziņas ir neērtā laikā. Otrkārt, grafiks mainās, jo tas ir atkarīgs no sporta translācijām. Vienkārši LTV7 ir latviešu valodas kanāls un auditorija parasti nepārslēdzas no vienas uz otru,» iemeslus, kādēļ LTV7 ziņas krievvalodīgo auditorijas vidū nav populāras, nosauc mediju pētnieks Sergejs Kruks. Vienlaikus viņš norāda, ka PBK ziņas, salīdzinot ar citu pārraižu reitingiem šajā kanālā, nav nemaz tik skatītas.
Dienas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka PBK ziņas vidēji skatās aptuveni 100 tūkstoši skatītāju. Savukārt LTV7 ziņu auditorija svārstās no 40 līdz 60 tūkstošiem skatītāju. «Tas ir mērķauditorijas interesēs. Analizējot raidījumus krievu valodā no latviešu pozīcijas, nevajag aizmirst, ka tur lielai daļai auditorijas nav pilsonības un viņi nav pielaisti politikā, tāpēc tas ir ļoti dabiski un normāli, ka šis diskurss ir opozicionārais,» par PBK ēterā redzamajiem reklāmas rullīšiem saka S. Kruks.
A. Cālīte-Duļevska, kura PBK popularitātes augšanu un vienlaicīgo LTV7 zemo reitingu uzskata par negatīvu tendenci, norāda, ka sabiedriskā medija trūkums ir identitātes trūkums. «Kanāla identitāte ir izkliedēta. Faktiski ziņas krievu valodā tur taisa pēc pārpalikuma principa. Kvalitāte nav apmierinoša,» viņa saka. Vienlaikus NEPLP priekšsēža vietniece norāda, ka padome no ārpuses šīs ziņas nevar tā vienkārši «izglābt» un to nākotne lielā mērā ir atkarīga no pašas televīzijas. Tomēr, atsaucoties uz premjera Valda Dombrovska (Vienotība) aicinājumu iesniegt priekšlikumus vienotas informatīvās telpas izveidei, NEPLP ir rosinājusi piešķirt papildu līdzekļus LTV7 ziņām. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) norāda, ka komisijas darbības lauks ir likumi un šis jautājums paliekot NEPLP kompetencē.
«Viss ir procesā,» par gaidāmajiem uzlabojumiem LTV7 ziņās saka Dz. Kolāts. Šobrīd ziņu veidošanai krievu valodā štatā ir pieņemts vēl viens darbinieks. Tas nozīmē, ka patlaban tur strādā trīs štata darbinieki un trīs - ārštata. (Salīdzinājumam - PBK ziņas veido aptuveni 30 cilvēku komanda.) Tuvāko «divu vai trīs nedēļu laikā» LTV7 ziņām mainīsies formāts un ierastajiem ziņu sižetiem tikšot pievienotas intervijas. Tāpat gadījumos, kad sporta pārraižu dēļ tiks pārceltas ziņas, ekrāna apakšā parādīsies informatīvā slīdošā lente ar paziņojumu, cikos ēterā būs redzamas ziņas. «Es labāk atturēšos no cipariem. Bet ir tikai viens cipars - numur viens,» uz jautājumu, vai LTV7 ziņu veidotāji ir noteikuši auditorijas apmēru, kādu plānots sasniegt.
«Sports ir tad, kad viņš ir,» par ziņu svaidīšanu kanāla ēterā saka LTV7 satura redaktore Jana Semjonova. Ar sporta spēļu rīkotājiem Latvijā LTV7 esot vienojušies par raidlaikiem, kas netraucē ziņām, taču starptautisko spēļu norisi kanāls ietekmēt nevar. Vaicāta, vai LTV7 mēģina konkurēt ar PBK ziņām, redaktore norāda, ka vistiešāk tās sacenšas ar ziņu pārraidēm, kas notiek tieši plkst. 19. Taču PBK ziņas sākas plkst. 20.40.