«Krievijas varas iestāžu pašreizējā rīcība ne tikai izbrīna, bet pat nomāc. Kas tā ir par uzvedību? Ziniet, kas aizvaino? Ja [tām] rodas vienādas problēmas ar Kazahstānu un Baltkrieviju, tad pēc viena telefonzvana ar Kazahstānu viss ir kārtībā. Man rodas priekšstats, ka, izmantojot Baltkrieviju kā piemēru, kārtējo reizi ķeroties te pie gāzes, te pie naftas cauruļvada, tagad pie pārtikas produktiem, grib kādam vai visai pasaulei kaut ko parādīt, kādu pārmācīt. Taču mēs neesam kucēni, lai mūs raustītu aiz skausta. Trīs mēnešus mēs uz to nereaģējām. Esam draugi. Taču, ja sāksiet uz mums spiest, jūs zināt, ka es to necietīšu,» tiekoties ar Sanktpēterburgas gubernatoru Georgiju Poltavčenko, paziņoja A. Lukašenko.
Viņa niknumu izraisījusi Krievijas ieviestā kontrole no Baltkrievijas ievestajām preču kravām, kas ir pretrunā ar Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Armēnijas muitas savienības vienošanos. Krievija pārmet, ka no Baltkrievijas tiek ievestas un Krievijā realizētas it kā tranzītam uz trešajām valstīm domātas preces, pret kurām Krievija ieviesusi importa embargo.
A. Lukašenko apgalvo, ka Krievijas vadītāji ir piekrituši, ka Baltkrievija drīkst pārstrādāt Rietumos iepirkto un ievest Krievijā, tā nopelnot ap simt miljoniem dolāru gadā. Baltkrievija piegādājot pārtiku par ļoti zemām cenām, tāpēc rodoties iespaids, ka Krievijā kāds ir ieinteresēts pārtikas cenu celšanā.
24. un 26. novembrī Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests Rosseļhoznadzor ieviesa ievešanas aizliegumu vairākiem Baltkrievijas piena un gaļas pārstrādes uzņēmumiem.